Ünlü Astronot Öğrencilerle Buluştu

babanne

New member
Ünlü Astronot Öğrencilerle Buluştu HUPALUPAEXPO tarafınca Metropol İstanbul ortasında kurulan NASA Uzay Standı aktiflikleri kapsamında İstanbul’a gelen Andre Kuipers, ayrıyeten DasDas‘da gerçekleşen söyleşi etkinliğinde uzaya meraklı İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri ile bir ortaya geldi. Uzayda geçirdiği 204 güne dair tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Asıl mesleği doktorluk olan Hollandalı Andre Kuipers, 2004’te Delta nazaranvi sırasında 11 gün, PromISSe nazaranvinde 193 gün olmak üzere toplamda 204 günü uzayda geçirerek Avrupa tarihinin en uzun uzay uçuşunu gerçekleştirmişti.

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji her vakit bilimin gösterdiği yolda ilerlemeyi nazaranv edinmiştir ve küçük yaşlardan itibaren öğrencilerine bunu aşılayacak bir eğitim vermektedir. Bilimin sırf fizik, kimya, biyoloji üzere temel kısımları değil; yazılım, sanal gerçeklik ve uzay üzere günümüzde epeyce kıymetli hale gelmiş alanlarını da her vakit hem öğrenciler tıpkı vakitte yetişkinler ile buluşturmayı önemsemektedir. İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri küçük yaşlardan itibaren astronomi sınıfları ve sanal gerçeklik temalı dersler ile eğitim almaktadır. Bu misyonu karşılayacak NASA Uzay Standı’nın destekçisi olan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejine ilişkin Tabiat Space Shuttle alanı stant müddetince çocukların ziyaretine açık olacaktır.

Tabiat Space Shuttle

Tabiat Space Shuttle alanında eğlenerek öğrenen çocuklar üç farklı aktiflik ile buluşuyor. Çocuklar, MineCraft Edu ile milletlerarası uzay istasyonunu dolaşma fırsatı elde ederken başka bir aktiflik alanında Mars’a seyahat gerçekleştiriyor. İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Mars Yerleşkesinin canlandırıldığı aktiflikte ise öğrenciler, yerleşke için gerekli gereçleri Mars yüzeyinden topluyor.