Superbonus, Meloni hükümetinin ölçmek için yaptığı yeni kesinti

Hasan

New member
Meloni hükümeti Superbonus’a yeni bir kesim uygulamaya hazır: vidanın bir kez daha döndürülmesi zaten azaltılmış olan kemik ölçüsünü azaltacak.
İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 3 Eylül 2023
için huzur yok Süper bonus: Meloni hükümeti tedbirde daha fazla kesinti yapmaya ve bunu tamamen azaltmaya hazır. Yönetici içinden bir kaynak, “Hipotez üzerinde çalışılıyor, rakamları gördükten sonra nasıl müdahale edeceğimize karar vereceğiz” doğruladı. Palazzo Chigi’nin kararlarına temel oluşturacak verilerin işlenmesi; Ekonomi ve Maliye Bakanlığı teknisyenleri.

Superbonus, Meloni hükümetinin ölçmek için yaptığı yeni kesinti


MEF teknisyenleri tarafından Hükümete sunulan rakamlara bağlı olarak, strateji maxi imtiyazın etkisini güncellemek için – bu ilkinden Giorgia Meloni kamu maliyesi konusunda “devlete karşı yapılan en büyük dolandırıcılık” olarak nitelendirildi.

Yöneticinin Superbonus’a uygulamayı planladığı yeni sıkılaştırmanın kapsamını kesin olarak keşfetmeyi beklerken, Hazine, süperbonusun ağırlığı konusunda elle tutulur bir endişeye sahip. Cilas 31 Aralık 2022 tarihine kadar sunulan ve 25 Kasım tarihine kadar müdahaleleri onaylayan kat mülkiyeti dairelerinin inşaatına olanak sağlayan (işlerin yeterliliği) hala %110’un tadını çıkar.

Yaklaşık bir taneydi kolay şerit 2023 yılında uygulamaya konulan ve Süper Bonus yüzdesinin düşürüldüğü kesinti karşısında girişimin niteliğini koruyan %90’a düşürüldü. Ancak mevcut durumda oranın 2024’te tekrar düşeceği için muafiyetin karşılanması gerekiyor. %70’e düşecek. Ancak az önce bahsettiğimiz işlerin zaten %110 garantisi var ve girişimle bağlantılı tutarı her zaman Devlet ödemek zorunda kalacak.

Bu nedenle yeni tahminlerin, Superbonus’un işlemin üzerinde ne kadar ağırlık taşıyacağını belirlemesi gerekecek. Ekonomi ve Finans belgesine ilişkin güncelleme notu Hükümetin 27 Eylül’e kadar onaylaması gereken ve faaliyet marjlarını tanımlayacak olan bütçe kanunu.

Hipotezler ve söylentiler


Kesin rakamları keşfetmeyi bekleyen yönetici, vidanın bir dönüşü daha bu da inisiyatifin kemiğe kadar giderek azalmasına katkıda bulunacaktır. Bu şekilde, manevraya ileriye bakıldığında, umutsuz kaynak arayışı ve Palazzo Chigi’nin baskısı göz önüne alındığında, kesinti yeni ufuklar açabilir. Başbakan Meloni’nin yaz tatilinden sonraki ilk 28 Ağustos Pazartesi günü CDM çalışmalarının açılışı vesilesiyle söylediği sözler bu bağlama tam olarak uyuyor. “Bunu kesinlikle karşılayamayız atıkağır bedeller ödüyoruz Süper bonus felaketi %110”dedi Meloni.

Başbakanın sözleri ilk etapta şöyle algılandı: rapor şu ana kadar olup bitenlerden. Enea’nın son raporuna göre aslında 31 Temmuz itibarıyla indirime uygun yatırımlar neredeyse 83 milyar. O halde son birkaç saat içinde, bir projeye devam etme fikri Superbonus’un daha da azaltılması bu da oranın bu yıl %70’in, 2024’te ise %65’in altına düşmesine neden olabilir.

Şu ana kadar sızdırılan söylentilere göre merkez sağ yönetici de bir değerlendirme yapabilir. izleyici kitlesinin daralması kolaylaştırmayı garanti edecek sınırların getirilmesiyle düşük gelir. Benzer bir plan daha sonra uygulamaya konulacaktır.Ekobonus Pnrr’ın önerilen revizyonunda açıklanmıştır. İçinde AB bölümünü yeniden güçlendirinaslında onlardan beklenenler dört milyar “Geçmişte evlerin verimliliğini artırmaya yönelik müdahalelerin dışında bırakılan” düşük gelirli ailelerin evleri üzerinde çalışmak için tasarlandı.