Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi ezkaza belirtildi!

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi ezkaza belirtildi! Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemcilerini çoklukla Aralık ayında tanıtıyor. Fakat bu yıl şirketin yeni işlemcisi beklenenden iki hafta önce tanıtılacak üzere görünüyor. Şirketin internet sitesi üzerinden paylaşılan bir aktiflik ile yeni Snapdragon 8 Gen 2‘nin tanıtım tarihini de ortaya koydu.

Qualcomm, yeni işlemcisinin tanıtım tarihini kazara paylaştı

Snapdragon Zirvesi
isimli aktiflik için belirtilen vakit ise 14 ile 17 Kasım tarihleri ortasını işaret ediyor. Muhtemelen bu tarihte yeni Snapdragon 8 Gen 2 de karşımıza çıkacak. Aktiflik takvimi, paylaşımdan daha sonrasında ise internet sitesinden kaldırıldı. Bu durum, Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihinin gerçek olduğunu da doğrular nitelikte.

Her ne kadar internet sitesinden aktiflik kaldırılmış olsa da Qualcomm‘un bu tarihi ezkaza paylaştığını düşünüyoruz. Qualcomm, Hawaii’de gerçkeleşecek olan aktiflikleri genellik bu kadar erkenden açıklamıyor. Bu yüzden yaşanan paylaşımın Kaliforniya’daki ekip tarafınca yanlışla paylaşılmış olma mümkünlüğü pek yüksek.

Yanlışlıkla duyurulan aktiflikte rastgele bir değişiklik şayet olmazsa Snapdragon 8 Gen 2, Kasım ayında bizlerle olacak. Yeni işlemcinin birinci müşterilerinin ise Xiaomi ve Motorola‘nın olması bekleniyor. Snapdragon 8 Gen 2‘de selefine nazaran değerli yenilikler bulunuyor.

Bunların başında ise çekirdek diziliminin değişimi geliyor. Yeni işlemcide evvelki türevlerinde bulunan 1+3+4 diziliminin bilakis 1+2+2+4 nizamı kullanılacak. bununla birlikte yeni işlemci TSMC’nin 4 nm’lik teknolojisiyle üretilecek.

İşlemcide yer alacak çekirdek cinsleri de belirli olmuş durumda. Buna göre işlemci de bir Cortex-X3, iki Cortex-A720, iki Cortex-A710 ve üç Cortex-A510 karşımıza çıkacak. Grafik cephesinde ise Adreno 740 ile karşılaşacağız.

Qualcomm, yeni işlemcisi ile çok savlı olacak üzere görünüyor. Pekala siz yeni Snapdragon 8 Gen 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.