Sıfırıncı Gün Dizisinin Sırtlan’ı Savaş Özdemir Kimdir?

kolluk

New member
Savaş Özdemir Muhteşem Baba, Yasemince, Haziran Gecesi, Kurtlar Vadisi: Pusu, Yol Ayrımı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz üzere bir fazlaca sevilen üretimde rol aldı. Savaş Özdemir yeni dizisi Sıfırıncı Gün’de Sırtlan karakteriyle ekranlara dönüyor. Başarılı oyuncuyu bir arada yakından tanıyalım!

1970’de İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu, İzmir Eşrefpaşa Lisesi’nden mezun olduktan daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Kısmı’nda lisans eğitimini tamamladı.

Mezuniyetinin akabinde 1997’de Devlet Tiyatrosuna girdi.

bir fazlaca oyunda oyuncu, direktör ve muharrir olarak misyon aldı.

Üniversitedeyken tiyatro oyunlarının yanında dizilerde de rol almaya başlayan Savaş Özdemir, Muhteşem Baba, Yasemince, Mavi Düşler, Avrupa Yakası, Haziran Gecesi üzere dizilerde rol aldı.

Eylül, Kapıları Açmak, Gülpare, Gurbet Yolcuları; Kurtlar Vadisi: Pusu’ya kadar rol aldığı öteki diziler. Başarılı oyuncu Kurtlar Vadisi: Pusu’da ise Kabil Kaçgar karakterine hayat verdi.

Kuzey Rüzgarı, Sinekli Bakkal, Adanalı, Gece Gündüz, Jack Hunter and the Quest for Akhenatens Tomb, Bir Bayan Tanıdım, Yol Ayrımı, Ben Onu Çok Sevdim, Görüş Günü Bayanları, Kod İsmi Tepki, Çırağan Baskını dizilerinde rol aldı.

Bu süreçte Kanımdaki Barut, Lüks Otel, Gittiler ‘Sair ile Mechul’ sinemalarında rol aldı.

2015-2021 yılları içinde Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tipi (Murat İspirli) karakterine hayat verdi ve 2019’da yapılan Aman Reis Duymasın sinemasında de tıpkı karakteri canlandırdı.

Yeni dönemde Savaş Özdemir’i Sıfırıncı Gün dizisinde Sırtlan karakteriyle izleyeceğiz.

Savaş Özdemir hakkında az bilinen bilgilerden biri, babasının Yeşilçam’ın kurucularından ve birinci erkek fotomodel olan Haydar Özdemir olması!

Savaş Özdemir oyunculukta olduğu kadar, fotoğraf sanatında da yetenekli bir isim.

Hatta 4 yılda yaptığı 62 yapıtıyla bir stant bile açmış.

Tüm bunlar haricinde pek bilinmese de Ağır Roman sinemasında de rol almış.

Başarılı oyuncuya yeni dizisi Sıfırıncı Gün’de muvaffakiyetler ve bol reytingler dileriz!