Şevket Çoruh Art Sokaklar’dan niye Ayrıldı? Şevket Çoruh Birinci Defa deklare etti!

kolluk

New member
Şevket Çoruh İnci Kelamlık kanalının YouTube’da düzenlendiği bir programa konuk oldu. Sevilen oyuncu kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bu sorular içinde Art Sokaklar’dan niye ayrıldığı ve geri dönüp dönmeyeceği de vardı. Bakalım Çoruh bu soruları nasıl cevapladı? İşte ayrıntılar.

Şevket Çoruh Art Sokaklar dizisinde Mesut Komiser’i canlandırmıştı.

Mesut Komiser Art Sokaklar’ın vazgeçilmez bir karakteriydi. Şevket Çoruh bu karaktere tam 16 yıl boyunca hayat vermişti. Dizinin 17.sezonunda yer almayan Şevket Çoruh sevenlerini bu sonucuyla üzmüştü.

Dizinin izleyicileri Şevket Çoruh’un diziden niye ayrıldığını uzun müddettir merak ediyorlardı.

Şevket Çoruh diziden niye ayrıldığını birinci kere deklare etti.

‘Arka Sokaklar’dan ayrılırken ne düşündün ağabey? Sence bu son sana yakıştı mı? niye ayrıldın?’

Şevket Çoruh: ‘Birincisi epey yoruldum, ikincisi tiyatroyla birlikte devam ettirmek epeyce zordu…pek fazlaca niçini var lakin dediğim üzere ben de yoruldum. Aslında fazlaca sevdiğim bir karakter bulunmasına karşın…Asıl sebep de bu aslında. Diğer karakterler oynamak, diğer işler yapmak kesinlikle lakin bir yandan da birazcık dinlenmek.’

“Tiyatroya birazcık itina göstermek istiyorum. 17 sene boyunca hiç bir kış sinemam yok örneğin. Yazları sinema sineması çeken, kışları dizide oynayan bir insan haline gelmiştim.”

‘Mesut’u fazlaca özledik, ne olur geri dön ağabey.’ yorumuna ise Çoruh esprili bir lisanla karşılık verdi:

‘Ben Mesut ile konuştum. Biraz agresif birisi biliyorsunuz, epeyce laftan anlamıyor. Katiyen dönmem dedi. Vallahi ikna edemedim yani, keşke ikna olsa lakin… Emekliye ayrılmak konusunda fazlaca ısrar ediyor, fazlaca yorulmuş.’

Şevket Çoruh diğer projelerde yer alacak mı?

‘Şimdi diğer projelerin içerisinde olmak için öteki bir fırsat oldu benim için.’
Bu açıklamalarından Şevket Çoruh’u diğer üretimlerde goreceğimizi anlıyoruz. Yakın vakitte ‘Sıcak Kafa’ isimli distopik dizide gördüğümüz Şevket Çoruh’un öteki hangi projelerde yer alacağı merak konusu.