Organ bağışı konusunda yeni bilgilendirme kampanyası

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Yeni bilgilendirme kampanyasının mesajı şu: Organ bağışı kartı, normal bir giysi kadar günlük yaşamın bir parçası. Bunu takmanız ve dolayısıyla organ ve doku bağışını kabul edip etmediğinizi yazılı olarak kaydetmeniz doğaldır. Bu nedenle yeni posterler ve reklamlarda günlük giyim eşyaları yer alıyor: gömlek, elbise, pantolon. İkinci bakışta giysinin kumaştan yapılmadığını, organ bağışı kartından katlandığını görebilirsiniz. Görsel motiflerine “Nasıl takarsanız giyin, önemli olan elinizde olması. Organ bağış kartı. Bilgi alın, karar verin, doldurun.” sloganı eşlik ediyor.

Motifler, organ bağışı konusunun doğal tartışmasına ve her bireyin seçim özgürlüğüne odaklanıyor. Poster ve reklamların yerleştirilmesine www.organspend-info.de adresinde çok çeşitli bilgiler eşlik etmektedir.

Federal Sağlık Eğitimi Merkezi düzenli olarak organ ve doku bağışı konusunda temsili araştırmalar yürütmektedir. Bunlar, insanların konu hakkında ne kadar iyi bilgilendirilirse, organ ve doku bağışı konusunda kişisel karar verme konusunda o kadar istekli olduklarını gösteriyor. Bu nedenle kampanya, halkın bilgi ihtiyacını karşılamaya ve kamuoyunun konuyla ilgili daha bilinçli olmasını sağlamaya hizmet ediyor.