Mevcut kızamık vakaları hakkında bilgi

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
3 Mart 2014. Costa Pacifica yolcu gemisinin mürettebatı arasında 22 Şubat’tan beri kızamık görüldüğü bildirildi. Gemide ayrıca, bazıları gemiden ayrılmış olan birkaç yüz Alman yolcu da bulunuyordu. Bu insanlar hastalığa yakalanmış olabilir.

Federal Sağlık Bakanlığı ve Robert Koch Enstitüsü bu nedenle yolcu gemisindeki yolculara aşı korumalarını kontrol etmelerini ve gerekirse nasıl hareket edecekleri konusunda tıbbi tavsiye almalarını tavsiye ediyor. Hayatında bir kez kızamık geçiren veya iki kez aşı olan herkes genellikle başka bir hastalığa karşı korunur. Ateşli soğuk algınlığı semptomları veya deri döküntüsü yaşayan veya yaşamış kişiler derhal doktorlarını veya sağlık departmanlarını aramalıdır. Robert Koch Enstitüsü, sağlık yetkilileri gibi sorumlu makamların harekete geçebilmesi için etkilenen federal eyaletleri zaten bilgilendirdi.

Bu daha fazla soru için vatandaş telefonu Federal Sağlık Bakanlığı’nın 030 / 340 60 66 – 03 bertaraf etmek.

Costa Pacifica yolcu gemisinde kızamık hakkında daha fazla bilgi

Kızamık aşısı, Robert Koch Enstitüsü tarafından 1970’den sonra doğan tüm yetişkinlere, aşılanmamış olmaları veya yalnızca bir kez aşılanmış olmaları ya da aşılanma durumlarının belirsiz olması koşuluyla önerilmektedir. Daha sonra aşı olursanız, enfeksiyon durumunda kızamık enfeksiyonunu kendiniz engelleyemezsiniz, ancak hastalığın seyrinin daha az şiddetli olmasını sağlarsınız.

Kızamık her zaman zararsız değildir. Uzun süreli ve nadiren ciddi komplikasyonlara yol açabilen, oldukça bulaşıcı, ateşli bir viral hastalıktır. Enfeksiyon ile ilk semptomların ortaya çıkması (kuluçka dönemi) arasındaki süre 8-14 gündür.

Prensip olarak, Daimi Aşılama Komisyonu kızamığa karşı ilk aşılamanın 11 ila 14 aylık çocuklarda kızamık-kabakulak-kızamıkçık kombinasyonu aşısı olarak yapılmasını önerir. 14-23 aylıkken ikinci bir aşı yapılmalıdır.

Hastalık ve aşı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.