Lider Yüksel: Kayseri’de özeleştiri yapma fırsatı bulduk

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Lider Yüksel: Kayseri’de özeleştiri yapma fırsatı bulduk Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında tüm büyükşehir, vilayet ve ilçelerden gelen belediye liderleri ile yapılan çalıştay’da belediyelerin “Kara Kış Fonu” oluşturulması ile ilgili seferberlik çalışmaları da görüşüldü.

Çalıştay’a katılan liderler ondan sonrasında problemlerini ve beklentilerini dinlemek üzere Kayseri’de esnaflar ve vatandaşlar ile buluştu.

Kayseri Melikgazi ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir ortaya gelen Lider Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidar olduğu takdirde bilhassa iktisat alanında gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile Kayseri esnafını ziyaret eden ve vatandaşlarla sohbet eden Lider Yüksel, ekonomik dertlerin yansımalarına da şahsen şahit olduklarını ancak ümitsizliğe kapılmamak gerektiğini belirtti.


Ümitsizliğe kapılmak yok

Kayseri’nin Türkiye için değerli bir lokomotif kent olduğu belirten Lider Yüksel, Kayseri’de parti olarak var olmak istedikleri de tabir etti. Kayseri’de niye belediyelerde var olmadıkları sorularının öz eleştirisini de kendi içlerinde yaptıklarını belirten Lider Yüksel, “Gezdiğimiz yerdeki esnafın misafirperverliği güzelimize gitti. Ziyaretlerimizde Kayseri’nin lezzetlerini tatma imkanı bulduk. Esnafla sohbet ederken maalesef ki ülkedeki pahalılığı ve mağduriyetleri duyduk. Döviz kurları ve maliyetlerin artması ile bir arada oluşan işsizlik kararında meydana gelen karamsarlık havası ülkenin her yerinde olduğu üzere Kayseri’de de var. Bizler onlara umutsuz olmamaları gerektiğini anlattık. Bu ulusal bir çaba olacak. Kayseri, Türkiye için kıymetli bir lokomotif. Bir yandan da Kayseri de olmak istiyoruz. Nerede eksiğimiz var? Nerede yanılgı yaptık? niye Kayseri de başarılı olamadık ve niçin Kayseri’de bir belediye sahibi değiliz? sorularının öz eleştirisini yaptık. Daha fazla çalışmamız ve Kayseri’deki komşularımızla daha fazla vakit geçirmemizi gerektiğini konuştuk” dedi.


Kayseri’de maksat koyup daha fazla çalışmaya devam

Kayseri’ye 11 büyükşehir belediye lideri başta olmak üzere vilayet, ilçe ve belde belediye liderleri olmak üzere epey kalabalık bir takım ile geldiklerine vurgu yapan Lider Yüksel, “Kayseri’deki eksikleri nasıl giderebileceğimize yönelik çalışmalar yaptık ve Kayseri için daha epeyce çalışmamız gerektiğinin sonucunı aldık. Kayserili komşularımızın ne istediğini daha fazla anlayacağımız bir çalışma planının startını verdik. CHP Kayseri’de gaye koyup daha fazla çalışmaya devam edecek” diye konuştu.