Lider Gökhan Yüksel, okul aile birliği liderleri ile buluştu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Lider Gökhan Yüksel, okul aile birliği liderleri ile buluştu Kartal Belediyesi Mehmet Ali Büklü Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı görüşmede ağırlanan liderlere yönelik bir konuşma gerçekleştiren Lider Yüksel, Kartal Belediyesi’nin eğitime yaptığı katkılar ve eğitim kurumlarına verilen dayanaklarla ilgili açıklamalar yaptı.

Kartal Belediyesi’nin kısa bir süre evvel hizmete aldığı Mehmet Ali Büklü Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen toplantı ile Kartal’daki okulların işleyişinde kıymetli bir rol üstüne alan ve okul idareleri ile veliler içindeki en kıymetli kurum olan Okul Aile Birliği’nin liderleri ağırlandı. 2021 yılının son günlerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya 85 okul aile birliği yöneticisi davet edildi. görüşmede kısa bir konuşma yaparak davetlilerin yeni yılını kutlayan Lider Gökhan Yüksel, yeni yılla birlikte emsal toplantıların yapılacağını, vücut eğitimi ve müzik öğretmenleri ile de buluşacaklarını söylemiş oldu. Kartal Belediyesi’nin bu alanlardaki hizmetlerini öğretmenlerle konuşarak planlamak istediklerini kaydeden Lider Yüksel, özetle şunları söylemiş oldu:

‘Çocuklarımızın yeteneklerini yakalamaya çalışıyoruz’

“Aslında daha evvel buluşacaktık, lakin malum Covid-19 salgını ile ertelemek durumunda kaldık. Birinci gündemimiz çocuklarımızın sıhhati ve okullardaki hijyen sorunu bu yüzdilk önceliğimiz o oldu. Oralarda sorumluluk almaya çalıştık ki esasen nazaranvimizdi. Bu sorumluluğu alırken de İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile organize olmaya çaba gösteriyoruz ki bir kadro olarak eksikleri giderebilelim. Yaptığımız birtakım hizmetler var ve yüklü olarak okul müdürlerinin İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü üzerinden dilekçe göndererek bizlere ulaşan önemli işler de var.

Ocak ayının ortasında bir orta verildiğinde bir daha kimi okulların bakım tamirat ve tadilatlarında adım atacağımız yerleri var. Benim teğe bir takip ettiğim bahçenin asfaltlanmasından, yeşillendirilmesinden tutun, tahminen paslanan içme suyu borularının değiştirilmesine kadar aklınıza gelen biroldukça ayrıntıyla ilgileniyoruz. İdari hizmetlerdeki eksikleri tamamlamanın yanında, eğitimdeki hizmetleri de arttırmaya çaba ediyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerini yakalamaya çalışıyoruz.

Bu yıl birinci buluşmamız sizinle, ancak seneye vücut eğitimi öğretmenleri ve müzik öğretmenleri ile de toplantı yapacağız. Çocukların spor yapabileceği alanların eksiklerini gidermek, çocukları spor materyalleri ile buluşturmak ve öğretmenlerin yetenekli bulduğu çocukları da tespit ederek Kartal Belediye Spor bünyesine katmak istiyoruz. Erkek ve bayan voleybol kadrolarımız var. Dragos Su Sporları Merkezi’miz var. Vücut eğitimi öğretmenleri ile ortak paydamız var.

Belediyemizin bir Sanat Akademisi var. Sanat Akademisi’nde keman, piyano, çello, gitar vb. bir hayli kısım var. Konservatuvara hazırlık üzere düşünebilirsiniz. Müzik öğretmenleri ile de bu biçimde bir paydamız var. Yetenekli buldukları çocukları yönlendirmelerini istiyoruz. Zira biz bunu Kartal’ın çocukları için yapıyoruz. Yaptığımız her hizmet onlar için ve o yüzden en epey sizin bilmeniz gerekiyor. Sanat Akademisi yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı ve yılsonu aktifliğini yaptık. Gençlik Senfoni Orkestrası kuruldu ve bu öğrencilerden mesela biri çello çaldı, oburu gitar çaldı. 50 öğrencimizle türkü ve müzikler söylemiş oldum.

Yeni eğitim öğretim periyoduna bir teknoloji merkezi hazırlıyoruz

Masal Müzemiz var biliyorsunuz ve bunun merkezine çocukları, okulları koyduk. Otobüsümüzü yolluyoruz ve çocuklarımızın gezmesini sağlıyoruz. Onlar için atölyeler de kurduk. Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’ni de hizmete açtık. Çocuklarımızın okuma alışkanlığı artsın ve bunu yaparken de eğlensinler istiyoruz. Yeni eğitim öğretim periyoduna bir teknoloji merkezi hazırlıyoruz. Kartal Köprüsü’nün altında bir hangar var, o hangarda Teknoloji Merkezimiz olacak. Bu projede makine mühendisleri ile yani teknolojiyi bilen bir takımla çalışıyoruz. Oyun nasıl yazılıyor, kodlama nasıl yapılıyor bunlar anlatılacak. Mustafa Necati Etüt Merkezimiz faaliyete geçti. Şu anda 100 öğrenci liseye, 300 öğrenci de üniversiteye hazırlanıyor. Bir daha sonraki yıl bu sayılar artacak. Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezimiz de bittiğinde liseye ve üniversiteye hazırlanan öğrenci kabul etme oranımız artacak. Her okulumuzu özel okul koşullarına getirene kadar hizmetlerimiz ve çalışmalarımız devam edecek.”

Lider Gökhan Yüksel, konuşmasının akabinde merak edilen soruları yanıtladı.