Kurgu mu? Eski MasterChef Yarışmacısı Dilara Başaran Yarış Sürecini Anlattı!

kolluk

New member
MasterChef Türkiye 2021’i beşinci olarak tamamlayan Dilara Başaran, Bi’ Öteki isimli Youtube kanalında yarışla ilgili merak edilen birtakım bilgileri anlattı. Müsabakanın kurgu olup olmadığına ve Sergen’le ilgil ortaya atılan aşk dedikodularına açıklık getirdi.

Detaylar içeriğimizde:

Kaynak:

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’de sizin de bildiğiniz üzere birbirinden renkli yarışmacılar hünerlerini sergileyip bizlere aylarca keyifli anlar yaşatmışlardı.

Ekranların fenomen müsabakasının 2021 şampiyonu ise uzun süren çabanın akabinde Eren Kaşıkçı olmuştu.

Yarışmada tam 8 hafta boyunca yaratıcılık oyunlarını kazanan Dilara Başaran da yarışmacıyı beşinci olarak tamamlamıştı. Başaran’ın seveni kadar sevmeyeni de oldukçatu bu süreçte. Biroldukça rakibini eleyerek birinci beşe girmeyi başarmıştı.

Aylar daha sonra da Dilara, Bi’ Öbür isimli YouTube kanalında MasterChef’le ilgili kimi açıklamalar yaptı.

MasterChef serüveninin nasıl başladığını anlatan Dilara, “Benim serüvenim biraz farklıydı. Zira ben olağanda yurt haricinde yaşıyordum. Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyordum. Pandemiden dolayı Türkiye’ye dönmek zorunda kaldım. Döndüğümde yarışa başvurdum. Talih yapıtı girdim. Güzel ki katılmışım.” dedi.

Dilara, “MasterChef’te ortam nasıldı?” sorusuna “Orası yalnızca yemeklerin yapıldığı bir yer değil birebir vakit ruhsal bir savaş veriyorsun zira etrafındaki tek insan topluluğu senin birlikte yarıştığın yarışmacı arkadaşların onlarla ne kadar güzel olursan ol hem de rakipsin.” karşılığını verdi.

MasterChef’te tanım vermediklerini belirten Dilara, bilen yarışmacılardan tüyo aldıklarını ve kimi yarışmacıların bildikleri biçimde “Bilmiyorum.” dediklerini söylemiş oldu.

“En rezil olduğu an hangisiydi?” sorusuna da Somer Şef’le olan bir diyalogunu anlatarak yanıt verdi.

İlk gün müsabakaya gittim. Semer şef bana ‘Burada seni kimse yenemez. Sen kendin kaybedersen’ dedi. daha sonra ekip seçmelerine geldik. Birinci gün gittim. Ben inanılmaz öz inançlıyım. Gittim, testi kebabı çıktı. O gün o gerilimle fırını yanlış açtım. Fırını yine çevirdim öbür türlü açtım, pişmedi. O gün Somer Şef bana “O sana söylemiş olduğim kelamları geri alıyorum” dedi. Ben o gün konuta gittim ciğerim çıka çıka ağladım.’ dedi.

MasterChef’in kurgu olduğuna yönelik tezlere da “bu biçimde bir programda kurgu olması mümkün değil. Gün sonunda yemek yapıyorsunuz. Müsabakada kurgu yoktu. Çok hengame ettiğimiz için kurgu üzere gözükmüş olabilir.” kelamlarıyla açıklık getirdi.

Son olarak da Sergen’le aşk yaşamadığını, yakın arkadaş olduklarını ekledi.

Röportajı buradan izleyebilirsiniz;