Kolay karnaval kostümleri 2023: Shrove Monday için 10 fikir

kolluk

New member
yaş soru yok
Az çaba, büyük etki: yetişkinler için on basit karnaval kostümü

Kolay karnaval kostümleri: büyük etkisi olan on fikir

©Getty Images

Karnaval yaklaşıyor ve doğru kostüm arayışı başladı. Çok az çaba gerektiren ama yine de gerçekten göz alıcı olan kılık değiştirmeler var. İşte kolay karnaval kostümleri için on fikir.

Karnaval geleneksel olarak her yıl Lent’ten önce, yani Paskalya’dan önce kutlanır. Renkli gelenek sadece Almanya’da değil, Brezilya ve İspanya gibi ülkelerde farklı şekillerde de olsa kutlanıyor. Almanya’da Köln, Düsseldorf veya Mainz gibi şehirlerde özellikle uzun bir karnaval geleneği vardır ve her yıl beşinci sezondan önce doğru karnaval kostümü arayışı yeniden başlar.

Kısa hazırlık süresi gerektiren ve yine de göz alıcı olan kostümler oldukça popülerdir. İşte ilham almak için on kolay yetişkin karnaval kostümü fikri.

1. kanat verir

Hayvan dünyası birçok kostüme ilham veriyor. Bunlarla başardığınız basit bir karnaval kostümü kelebek kanatları. Kanatlar basittir ancak açıldığında göz alıcıdır.

2. Çok yönlü tek parça takım elbise

Bu karnaval kostümü için sadece bir parça giysiye ihtiyacınız var: bu hayvan tulum. Tilki, kurbağa, zebra veya penguen gibi farklı hayvanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Tek parça takım elbisenin artı noktası, sonrasında rahat bir pijama olarak giyilebilmesidir.

3. “Para Evi”

Popüler Netflix dizisi “Money Heist”, kırmızı tulumlar ve üzerlerinde ünlü sanatçı Salvador Dalí’nin yüzü olan maskeler için gerçek bir heyecan yarattı. Profesör ekibinin bir parçası olmak ister misiniz? O zaman tek ihtiyacın olan bu kostüm setitulum ve maskeden oluşmaktadır.

4. Korsan

Jack Sparrow ve Elizabeth Swann korsan kostümleri hakkındaki “Karayip Korsanları” filmlerinin dünya çapındaki başarısından bu yana çok popüler. Geçmişte olduğu gibi, klasik kostüm karnaval için ideal kostüm olarak kabul edilir, burada kapsamlı bir kostüm bulacaksınız. kostüm seti bir korsan görünümünde.

5. Taht Oyunları

Kostümler popüler pop kültür figürlerinden ilham almayı sever. Popüler “Game of Thrones” dizisindeki ejderha kraliçesinden daha uygun kim olabilir? “Daenerys Targaryen” gibi giyinmek istiyorsanız, bir ticari marka eksik olamaz: sarışın yele – kullanışlı bir biçimde peruk.

6. “Körfez Gözetimi”

Az çaba, ancak tam etki, Baywatch görünümündeki bu kostüm anlamına gelir. bunu giy”David Hasselhoff” maskesi şişme ile kombinasyon halinde kurtarma kurulu ve bu kostümün hangi kült seriyi anmak için tasarlandığı açık olacaktır.

7. “Yıldız Savaşları”

Bir kostüm ne kadar az parça gerektirirse, o kadar az karmaşıktır. Bu otantik olan da öyle mi? “Chewbacca” tulum. Han Solo’nun güvenilir yardımcı pilotu Chewie’nin hayranları, Mardi Gras’ta Wookiee’nin yerini alabilir. “Chewbacca” annesini çevreleyen internet aldatmacasını hatırlıyor musunuz? Amerikalı bunu görünce gülmekten kendini alamadı. Ses efektli “Chewbacca” maskesi sınanmış. Böylece tulumu maske ile mükemmel bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

8. Arı Klasik

Arı kostümü de popüler bir karnaval klasiğidir. İşte kullanışlı bir tane kostüm seti elbise, kanatlar, eldivenler ve duyargalardan oluşur.

9. Hafif kostüm

Bu kostüm için ihtiyacın olan tek şey bu hava kıyafeti. Kostüm küçük geliyor fan hafif malzeme sağlar ve şişirir, böylece hacim artar. Hava giysisinin çok sayıda versiyonu vardır, örneğin büyük beden bir takım elbise ile klasik bir versiyon.

10. Dinozor

Basit bir karnaval kostümü olarak tek parça takımlar en iyisidir. Dinozor tasarımındaki bu tulumda da durum böyle. Göz alıcı yeşil renk, karnaval yürüyüşüne dikkat çekmelidir. burada bulabilirsin tulum.

Almanya’da karnaval

Sokak karnavalı, birçok Alman için en önemli etkinliklerden biridir. Bu günlerde insanlar kutlar, dans eder ve giyinirler. Almanya’da, çok sayıda sokak geçit töreni geleneksel olarak Weiberfastnacht’tan Shrove Salı’ya kadar gerçekleşir. Karnaval geleneği çok eskidir ve Almanlara kadar uzanır. O zamanlar insanlar maskeler ve hayvan postları giyiyordu. İyi ruhları uyandırmak ve baharı karşılamak için kutladılar. Orta Çağ’da bu gelenekler Hıristiyanlığa taşındı. Karnaval kelimesinin kökeni, “et, veda” olarak tercüme edilen “Carnevale” adından gelmektedir. Alman karnaval dönemi 11 Kasım saat 11:11’de başlar ve Kül Çarşamba günü sona erer. Bu gün aynı zamanda Paskalya’dan önceki altı haftalık Lent döneminin başlangıcını da işaret ediyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgi burada mevcuttur.

Aziz

#Konular