Kartal Belediyesi ve Kızılay’dan kan bağışı kampanyası

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kartal Belediyesi ve Kızılay’dan kan bağışı kampanyası Kartal Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Kartal işbirliği ile gerçekleştirilen kan bağışına belediye çalışanının yanı sıra vatandaşlarda ağır ilgi gösterdi.

Kan bağışı yapmak hayat kurtarır

Pandemi niçiniyle azalan kan bağışı stoklarının kâfi düzeye getirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi gayesiyle yapılan kan bağışına Kartal Belediyesi çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Kartal Belediyesi fuaye alanında hazırlanan kısımda gün uzunluğu kan bağışı alındı. Kartal Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra Türk Kızılayı yetkilileri de kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu.


Lider Yüksel’den vatandaşlara ve çalışma arkadaşlarına teşekkür

Kan bağışı yapan belediye çalışanları ve vatandaşları, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel ziyaret etti. Kan bağışlayan vatandaşlara teşekkür eden Lider Yüksel, Covid-19 pandemisi niçiniyle azalan kan stoklarının artması için uygun olan herkesi kan bağışı yapmaya davet etti. Kan bağışının hayat kurtardığını tabir eden Lider Yüksel, çalışma arkadaşlarına da gösterdikleri hassasiyet için teşekkür etti.

Kan bağışı Kartal Kaymakamlığı ve Kartal Adliyesi’nde devam edecek

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, her bağışın biroldukça hayata dokunduğu belirterek kan veren vatandaşlara hassaslıkları için teşekkür etti. Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, kan bağışı kampanyasının Kartal Kaymakamlığı ve Kartal Adliyesi’nde devam edeceğini vurguladı.


Vatandaşlardan kan bağışına ünitelerce dayanak

Kartal Belediyesi çalışanlarının da ağır ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında kan verme şartlarına uygun olan vatandaşlardan ünitelerce kan bağışı alındı. Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen bağış sırasında kan veren vatandaşların ateş ölçümleri ve HES kodu sorgulamaları da yapıldı.

Kartal Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü çalışanlarının da takviye verdiği kampanyada form dolduran vatandaşlar çabucak sonrasında hekim denetiminden geçirildi ve başta tansiyon olmak üzere kan verme kuralları ile pandemi kurallarına uygunlukları tespit edildi. Genel sıhhat durumları kan vermeye uygun olan vatandaşlar yaklaşık yarım saat süren bir sürecin akabinde kan bağışında bulundu. Kan veren vatandaşlara dinlenmeleri gereken mühlet boyunca ikramda bulunuldu.