Kaftancıoğlu argümanları yalanladı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kaftancıoğlu argümanları yalanladı İSTANBUL (İGFA) – CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı seri paylaşımlarla “İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na hakaret ettiği” tezlerini yalanladı.

“En hoş cevap sandıkta verilinceye kadar kendileri söylemeye, kendileri oynamaya devam etsinler” diyen Kaftancıoğlu, “Keyifli ve daha inandırıcı senaryolar diliyorum kendilerine…söylemiş olduğim tez edilen, hatta iftirası atılan ‘şizofreni’ sözünün tıbbi bir teşhis olup hakaret olarak kullanılamayacağını en uygun biz tabipler biliriz. İfadeyi hakaret emelli kullanmak, bu tanıyı almış hastalarımıza en büyük hakaret olur zira. ötürüsıyla yalan” tabirlerine yer verdi.

Kaftancıoğlu ayrıyeten, kendisinin söylemiş olduği sav edilen öteki sözlerin ise “ırkçı ve ayrımcı” olduğunu belirterek, “hayatı boyunca nefret telaffuzunun karşısında durmuş biri olarak nefret ve ayrıştırıcı telaffuz kullanmadım, bundan daha sonra da kullanmam” diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde farklı gazetelerde, Canan Kaftancıoğlu ile Ekrem İmamoğlu içinde büyük bir tansiyon yaşandığı sav edilmişti.

Acı ve yakıcı gündemle boğuşanlardan özür dileyerek:

Vatandaşın acı ve yakıcı gündemi dururken bugüne kadar bataklık medyasının iftira ve yalanlarına bir kez bile yanıt vermedim. Vatandaşın gündemini perdelememe adına bundan sonra da vermeyeceğim.

— Canan Kaftancıoğlu (@Canan_Kaftanci) December 1, 2022