iPhone 13 serisinin tanıtım tarihi sızdırıldı

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
iPhone 13 serisinin tanıtım tarihi sızdırıldı iPhone 13 serisi birçok kullanıcı tarafınca merakla beklenmekte. Seri hakkında ‘13‘ sayısının uğursuz görülmesinden dolayı isminin farklı olacağı konuşulmuştu. Birkaç gün evvel SellCell anket yaptı. Kullanıcılar ankete oy vererek kendi iddialarını ekledi.

Wedbush çalışanı Dan Ives iPhone 13 tanıtım tarihi hakkında bilgi sızdırdı. Ek olarak depolama alanı konusunda ortaya atılan bir sav var. Ayrıyeten iPhone 12 serisine kıyasla ulaşacağı ön sipariş ölçüsüne ait iddialarını de aktardı.

iPhone 13 serisi 24 Eylül’de çıkabilir

Wedbush
çalışanı Dan Ives merakla beklenen yeni iPhone 13 özelliklerinin birçoğunu ortaya çıkarmıştı. Hatta tedarik zincirine bağlı olarak iPhone 13 tanıtım tarihi konusundaki varsayımlarını de öne sürdü. Ayrıyeten iPhone 13’ün depolama alanı konusunda da bilgi paylaşan Ives aygıtın 1 TB dahili hafızaya sahip olacağını aktardı.

Ives‘ın ortaya attığı yeni bilgilere bakılırsa Apple, iPhone 13 lansman aktifliğini 14 Eylül Salı günü gerçekleştirecek. hem de Ives, Apple’ın ön sipariş tarihini 17 Eylül 2021, çıkış tarihini ise 24 Eylül olarak belirlediğini argüman etti.

Ives toplamda dört modelden oluşması beklenen iPhone 13 serisinin siparişlerinin yılın ikinci yarısında 130 milyon ile 150 milyon içinde olacağını iddia ediyor. Apple’a önümüzdeki birkaç çeyrekte tedarikçilerin verdiği birinci iPhone 13 ön siparişlerinin iPhone 12’den daha fazla olduğunu da söylüyor.

Kullanıcılar alternatif isimler düşündüler

SellCell
yaptığı bir iPhone 13 anketinde kullanıcılara iddialarını sordu. Ankete katılanlar kendi akıllarına gelen isimlendirmeleri ortaya sundular. Kullanılacağı en çok iddia edilen birinci iki isim şöyleki:

• iPhone (2021)
  • iPhone 13
Oy alan öteki isimler ise; iPhone 21, iPhone 12S ve iPhone 14 oldu.

Sizin iPhone 13 modellerinden beklentileriniz neler?