İnternetten Güvenli Bir Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Neler?

Felaket

New member
nternetten bir tıkla tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak işimizi ne kadar da kolaylaştırdı değil mi? Uçak bileti, giyim, kitap, cep telefonu derken evimizin market alışverişini bile internet üzerinden yapmaya başladık. Elbette ki buna en büyük neden “online” alışverişin hızı ve pratikliği.


Bunlarla beraber internetin alışveriş için bu kadar çok kullanılmasından ötürü ortaya çıkan zararlı yazılımlar ise internetten alışveriş yaptığımızda endişe duymamıza yol açıyor. Ama merak etmeyin, alacağınız çeşitli önlemlerle güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlamanız mümkün! O halde konuyu uzatmadan internetten güvenli alışveriş yapmanın püf noktalarına değinmek istiyoruz. İşte internette güvenli alışveriş yapmak için alınacak olan tedbirler:

Ortak Kullanılan Bilgisayarlardan Alışveriş Yapmayın!

İnternet alışverişi için kesinlikle iş yerinde ya da başka yerlerde bulunan ortak bilgisayarları kullanmayın. Çünkü bu tarz bilgisayarda virüs olabilir ve maalesef banka bilgilerinize bu şekilde ulaşılabilir. Bu sebeple anti-virüs programı yüklü, güvenliğinden emin olduğunuz bir bilgisayarda, şifrenizi kaydetmeden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.