Federal Sağlık Bakanlığı’nda Açık Gün 2014

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
1 Eylül 2014. 30 ve 31 Ağustos tarihlerinde, 7.500’den fazla ziyaretçi, Berlin’deki Friedrichstrasse’ye yapılan “devlet ziyareti davetini” takip etti. Doğrudan bir federal bakanlıkta hükümet çalışmaları hakkında bilgi edinme fırsatı buldular. “Perde arkasına bakışları” ile Federal Sağlık Bakanlığı’nın özellikle sağlık, bakım ve önleme alanlarındaki çalışmalarına ilişkin kişisel içgörüler kazandılar.

Her iki günde de genç ve yaşlılar için heyecan verici uygulamalı aktiviteler ve oyunlar, etkinlikler, söyleşiler ve sağlığın tüm yönleriyle ilgili bilgiler içeren renkli bir program vardı. Misafirler, 1 Ocak 2015’te yürürlüğe girecek olan ilk Uzun Süreli Bakımı Güçlendirme Yasası hakkında bilgi edinme fırsatı buldu. Ayrıca, “Erkekler Kadın Sağlığı” sınavı, fitness egzersizleri, “Dingsda – Çocuklar sağlık terimlerini açıklıyor” sınavı, “Bir Günlük Sağlık Bakanı” oyunu veya ” çocukları güçlü kıl” yarışma programı.

ile fırsat vardı Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe, Devlet Bakanı Lutz Stroppethe Parlamenter Devlet Sekreteri Ingrid Fischbach ve Federal Hükümet Uyuşturucu Komiseri Marlene Mortler bir sohbete girmek için

Önemli konuklar olarak, Federal Sağlık Bakanlığı dr Eckhart von Hirschhausen (tıbbi kabare), GZSZ aktörü Jorn Schlonvoigt ve moderatör kamilla senyo selamlaşmak.

Charité’nin “Teddy Bear Hastanesi” bu yıl da konuk oldu. Berlin Charité öğrencileri, en sevdikleri pelüş hayvanı çocuklarla birlikte inceleyerek miniklerin doktora gitme korkusunu giderdi. Timsah Kroko da yine oradaydı ve küçük ziyaretçilere özellikle uygun diş bakımı konusunda faydalı ipuçları verdi. Dandelion ilk kez oradaydı. “Keşfet, dene ve kendin yap” sloganı altında, maceracı Bernese Dağ Köpeği Biscuit ile birlikte Löwenzahn inşaat karavanında keşfedilecek çok şey vardı.

Federal Sağlık Bakanlığı, RKI, BZgA, DIMDI, BfArM ve PEI’nin iş alanındaki beş yetkilisi de federal hükümetin açık gününü ziyaretçileri kendilerine ve farklı yönlerine yaklaştırmak için kullandı. Sorumluluk bölgeleri.