Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe, Hamburg’da eSağlık Konferansı 2014’ü açtı

BarnaBi

New member
eSağlık konferans serisinin hedefleri


eSağlık Konferansı serisinin amacı, eSağlık uygulamalarının standart bakıma dahil edilmesini ve ilgili herkesin fikir birliğine varmasını desteklemektir. Sponsorlar federal hükümet, eyaletler ve kendi kendini yöneten kuruluşlar tarafından desteklenen Sigorta Bilimi ve Tasarımı Derneği’dir (GVG). Geleneksel olarak ev sahibi, şu anda sağlık bakanları konferansına başkanlık eden federal devlettir. 2014’te burası Hamburg. Bu yıl partner ülke Norveç.

arka fon


Modern internet teknolojisi (BT) artık yalnızca tıbbi teknolojiyi kontrol etmek veya idari görevleri yönetmek için değil, aynı zamanda tıbbi bakımda da kullanılıyor. Bazı federal eyaletlerde, örneğin kalp yetmezliği veya diyabet tedavisinde başarılı projeler halihazırda devam etmektedir. Teletıp, özellikle nüfus düşüşünden ciddi şekilde etkilenen bölgelerde giderek daha önemli hale geliyor.

Amaç, bu tür projelerde kazanılan tecrübenin daha kullanılabilir hale getirilmesi ve akılcı bir şekilde yaygınlaştırılmasıdır. Ayrıca, modern bilgi teknolojisi ve ağ, sağlık hizmetlerindeki bürokratik çabayı önemli ölçüde azaltabilir.