Federal Meclis 2015 bütçesini onayladı

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
28 Kasım 2014. Almanya Federal Meclisi, 2015 yılı federal bütçesini bugün onayladı. Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe, 25 Kasım 2014 tarihli bütçe konuşmasında, parlamentonun beklenen kararını memnuniyetle karşıladı: “Yeni borcu olmayan bir bütçe, nesiller arası adaletin bir işaretidir, ancak aynı zamanda ekonomik kalkınmayı da güçlendirir ve böylece temelleri korur. sonra da bu ülkedeki insanların güvenliği için sosyal fonları şişiriyor.
Aynı zamanda Federal Bakan Gröhe, Federal Hükümetin çalışmaları hakkında olumlu bir değerlendirme yaptı ve hükümet çalışmalarının gelecekteki öncelikleri hakkında bir görüş sundu. İlk Bakım Güçlendirme Yasası, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yardımlarda önemli bir artışa yol açacak ve bakıma muhtaçların, yakınlarının ve bakımda çalışanların durumlarını önemli ölçüde iyileştirecektir. İkinci Bakım Güçlendirme Yasasında, bakım ihtiyacının yeni ve daha bireysel bir tanımı uygulanmaktadır. Gröhe, Aralık ayında kabinenin Yasal Sağlık Sigortası Arzını Güçlendirme Yasasını ele alacağını sözlerine ekledi.
Amaç, demografik değişim karşısında iyi yatarak ve ayakta hasta bakımını güçlendirmek ve kırsal alanlarda iyi tıbbi bakım sağlamaktır. Bir federal ve eyalet çalışma grubu şu anda hastane bakımı reformu için kilit noktalar üzerinde çalışıyor. Bir eSağlık yasası ile sağlık alanında modern bilgi ve iletişim teknolojilerinin uygulanması teşvik edilmelidir. Federal eyaletler ve birliklerle koordine edilen bir önleme yasası taslağı, kreş ve okuldan işyerine ve bakıma kadar tüm aktörlerin sağlığı teşvik eden bir yaşam tarzına katkıda bulunduğu bir ulusal önleme stratejisinin yolunu açacaktır. yaşlılar için.

Bir bakışta Federal Sağlık Bakanlığı 2015 bütçesi


Sağlık fonuna yapılan 11,5 milyar avroluk federal sübvansiyon, Federal Sağlık Bakanlığı’nın yaklaşık 12,1 milyar avroluk toplam bütçesinin en büyük bölümünü oluşturuyor. Siyasi harcama öncelikleri, yaklaşık 41 milyon avroluk sağlık eğitimine yönelik tedbirler alanındadır.

  • uyuşturucu eğitimi için yaklaşık 8,7 milyon avro
  • AIDS eğitimi için 11,9 milyon Avro
  • ve sağlık sektöründeki araştırma faaliyetleri için yaklaşık 29 milyon avro
sağlanır.

Parlamento görüşmeleri sırasında, BMG’nin Batı Afrika’daki Ebola salgınıyla mücadele etmesi için yaklaşık 3,1 milyonluk ek fon bütçesi ayrıldı. Ayrıca, uyuşturucu ve bağımlılık yapan madde bağımlılığı ile mücadele için mevcut fonlar önlemler için 1,5 milyon artırıldı.

  • kristal meth kullanımını önlemek için
  • kumar bağımlılığı ile mücadele için
  • okul bağımlılığı önleme için.
  • Mülteciler için sağlık danışmanlığı ve eğitimi (500.000 Avro) ve çocuklarda obezitenin önlenmesi (+ 1 milyon Avro) için ek fonlar da sağlanmıştır.