Ebola ile mücadelede destek

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
23 Eylül 2014. Batı Afrika’daki mevcut Ebola salgını, virüsün 1976’da keşfedilmesinden bu yana görülen en kötü salgın. Federal Hükümet, Ebola virüsüne karşı mücadelede hızlı Alman desteği sözü verdi. Federal Dışişleri Bakanlığı’ndaki kriz ekibi, Almanya’nın genel insani yardımını koordine ediyor. Federal Sağlık Bakanlığı, etkilenen ülkelerin salgınla savaşmasına ve hastalığın daha fazla yayılmasını kontrol altına almasına yardımcı olmak için bir dizi önlem alıyor.

Robert Koch Enstitüsü (RKI) ve Bernhard Nocht Tropikal Tıp Enstitüsü’nden (BNITM) uzmanlar, Nisan 2014’ten bu yana kriz bölgesinde bulunuyorlar. Uzmanlar, bunun için özel olarak sağlanan mobil laboratuvarlarda Ebola için numunelerin analizi ile yerinde destek sağlıyor. amaç. Bu, hasta kişilerin açıkça tanımlanmasını, uygun şekilde tedavi edilmesini ve izole edilmesini sağlar. Yoğun iş yükü nedeniyle ekip dört haftada bir değişmektedir. Ayrıca, RKI epidemiyologları Cenevre’deki DSÖ genel merkezine ve doğrudan Liberya’ya gönderildi.

2014’ten 2016’ya kadar olan dönem için BMG, tıbbi personelin yüksek derecede bulaşıcı hastalarla nasıl başa çıkılacağı konusunda eğitildiği bir RKI eğitim programını (“Ebola Projesi”) finanse etmektedir. Program, Ebola’dan etkilenen bölgeleri çevreleyen ülkeleri hedefliyor. Bu, yerel sağlık personelinin Ebola bulaşmış hastaları belirlemesine ve uygun şekilde tedavi etmesine olanak sağlamalıdır. Daha fazla yayılmayı durdurmanın tek yolu bu. Uzmanlardan oluşan ilk ekibin birkaç hafta içinde çalışmaya başlaması planlanıyor. Program 2015 yılında yeniden önemli ölçüde genişletilecektir. Amaç, çevre ülkelerin sağlık sistemlerini güçlendirmek, eyaletleri Ebola ile mücadeleye hazırlamak ve böylece salgının daha fazla kontrolsüz yayılmasını kontrol altına almaktır.

Ayrıca BMG, Ebola ile enfekte olan Senegalli bir DSÖ çalışanının Hamburg’daki Kuzey Yetkinlik ve Tedavi Merkezine tıbbi tedavi için kabul edilmesini destekledi ve organize etmesine yardımcı oldu.

Federal Sağlık Bakanlığı ayrıca 2014-2017 yılları arasında iki hastalık kontrol projesine, Alman Enfeksiyon Araştırma Merkezi’nin bir parçası olarak Ebola’ya karşı aşı içeren bir klinik çalışma ve hiperimmün ile bir tedavi geliştirmek için Paul Ehrlich Enstitüsü’nde araştırma fon sağlamayı planlıyor. plazma

Alman angajmanı üzerine departman toplantısı

Batı Afrika’daki dramatik durum ışığında, 19 Eylül 2014’te Federal Dışişleri Bakanlığı’nda Almanya’nın Ebola salgınına karşı mücadeleye katılımına ilişkin bir departman toplantısı gerçekleştirildi. Devlet bakanları, Birleşmiş Milletler kriz planını desteklemeye ek olarak, daha fazla somut önlem üzerinde anlaştılar.

Departman toplantısının sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinin.