Ebola ateşi için kavramsal çerçeve

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
2 Aralık 2014. Almanya’da Ebola ateşinin ortaya çıkma ve yayılma riskinin düşük olmasına rağmen, son aylarda Almanya’da Ebola ateşi bağlamında pek çok soru da tartışıldı. Robert Koch Enstitüsü başından beri olayları yakından takip etti ve federal eyaletler ve tıbbi uzman grupları ile birlikte tavsiyeler ve bilgiler hazırladı. Robert Koch Enstitüsü, federal eyaletlerin sağlık yetkilileri ve tıp dernekleriyle işbirliği içinde şimdi bir “Ebola ateşi için çerçeve konsepti” geliştirdi.

Çerçeve konsepti, Ebola humması hastalıklarının epidemik hijyeni ve klinik yönetimine ilişkin mevcut bilgileri, tavsiyeleri ve düzenlemeleri bir araya getirir ve günceller. Diğer şeylerin yanı sıra teşhis, tedavi ve temas kurulacak kişilerle ilgilenme konularını aydınlatır.

Çerçeve konsept, tüm sorumlu yerel makamlara iletilmek üzere Almanya’da enfeksiyondan korunmadan sorumlu olan federal eyaletlere gönderildi. Bunlar, örneğin Almanya’daki halk sağlığı hizmetinin yanı sıra klinik, ayakta tedavi ve kurtarma hizmeti bakımındaki tıp uzmanlarını içerir. Bu, tüm sorumlu kişilerin kendi sorumluluk alanlarında yerinde uygun önlemleri almak için gerekli bilgilere sahip olmasını sağlar.

Çerçeve konsepti, RKI ve en yüksek devlet sağlık yetkilileri, Biyolojik Ajanlar Komitesi (ABAS), Alman Bulaşıcı Hastalıklar Derneği (DGI), Alman Tropikal Tıp Derneği (DTG), Alman Hastalıklar Derneği arasındaki işbirliğiyle oluşturulmuştur. Hijyen ve Mikrobiyoloji (DGHM ), Viroloji Derneği (GfV), Alman Viral Hastalıklarla Mücadele Derneği (DVV), Paul Ehrlich Enstitüsü (PEI), Federal İlaç ve Tıbbi Cihazlar Enstitüsü (BfArM), Daimi Çalışma Grubu Son derece bulaşıcı ve yaşamı tehdit eden hastalıklar için Yeterlilik ve Tedavi Merkezleri (STAKOB), Bernhard Nocht Hamburg Tropikal Tıp Enstitüsü’ndeki (BINTM) Ulusal Tropikal Enfeksiyöz Patojenler Referans Merkezi ve Viroloji Enstitüsü’ndeki Filovirüsler için Danışman Laboratuvarı Marburg Üniversitesi.