Bonus 350 Euro, SISL platformunun içeriği ve gereksinimleri nelerdir

Hasan

New member
1 Eylül’den itibaren SISL platformuna erişim mümkün olacak. Tedbirden kimler yararlanacak?

İle ilgili Valentina Mericio Yayınlanan 27 Ağustos 2023 | Güncellendi 28 Ağustos 2023

1 Eylül 2023’ten itibaren SIISL platformu aktif olacak (Sosyal katılım ve işe katılım için bilgi sistemi) ve bu sistemin rolü, yararlanıcının yeniden eğitimi ve iş araması için uygun kişiselleştirilmiş yolların oluşturulmasında merkezi olacaktır.

Bu tedbir, No. 48/2023 – özel olarak tasarlanacaktır Ocak ayından itibaren Vatandaşlık Gelirinin yerini alacak olan Katılım Harcırahını alacak olanlara ve yine Eylül ayı başlarında ödenmesi gereken 350 avroluk sübvansiyondan yararlanacak olanlara. Platform tam olarak nedir ve nasıl kaydolursunuz?

Bonus 350 Euro, SISL platformu nasıl çalışıyor?

Akılda tutulması gereken ilk nokta, bu platforma abone olmanız gerektiğidir.Bunların hepsi Eğitim ve İstihdam Desteği (SFL) alacak ve istihdam edilemeyenler için katılım ödeneği (Ocak ayından itibaren). Buna ek olarak, Did’in (hemen çalışmaya hazır olma beyanı) takip edeceği dijital aktivasyon sözleşmesini de imzalamanız gerekecektir.

Başvuranlar – Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yayınladığı notu okudular – Portalda kayıt işlemi tamamlandıktan ve sözleşme imzalandıktan sonra erişim sağlayabilecekler. ile “İş teklifleri, eğitim kursları, oryantasyon ve eğitim stajları, topluma yararlı projeler ve kişinin özelliklerine ve becerilerine uygun diğer aktif işgücü politikası araçlarına ilişkin bilgi ve tekliflerin yanı sıra yardım ödemelerinin durumu ve sosyal yardımlardan planlanan faaliyetlere ilişkin bilgiler” kişiselleştirilmiş hizmet sözleşmesi”.

INPS’in rolü

Hatta INPS bile, 18 Ağustos 2023 tarihli basın açıklamasıyla bazı göstergeler vermek istiyordu. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kurulan ve bizzat Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan SISL, “sosyal ve çalışma sistemine akredite olan kişilerin tüm dijital platformlarının birlikte çalışabilirliğini teşvik edecek”. Son olarak aynı kuruma bağlı olacak “Yardımların iptali veya kaybedilmesine ilişkin hükümleri SISL aracılığıyla İstihdam Merkezlerine ve Belediyelere iletin”.