Belediye takımlarının orman yangınları iie çabası sürüyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Belediye takımlarının orman yangınları iie çabası sürüyor 28 Temmuz 2021 tarihinde birinci vakit içinderda Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan, daha sonrasında Marmaris ve Bodrum başta olmak üzere Türkiye’nin birfazlaca farklı noktasında birbiri gerisine çıkarak geniş alanlara yayılan ülke tarihinin en büyük orman yangınları ile gayret sürerken, Kartal Belediyesi grupları de yangınların 8. gününde gece gündüz demeden dayanak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Denetim altına alınamayarak geniş alanlara yayılan, insanların, tabiatta yaşayan binlerce canlının, yerleşim merkezlerinin ve yüzyıllık doğal miras olan ormanların yitip gitmesine ve onulmaz acılara sebep olan orman yangınlarını söndürmek için başka vilayet ve ilçe belediyelerinin dayanak grupları ile koordineli bir biçimde çalışan Kartal Belediyesi grupları, afet bölgelerinde büyük bir gayret veriyor.

Orman yangınlarının üçüncü gününde tüm hazırlıklarını tamamlayarak afet bölgesine araç ve uzman gruplardan oluşan çalışanı yollayan Kartal Belediyesi, 2 gün evvel de ikinci yardım grubunu çalışmalara dayanak olmaları gayesi yangın bölgelerine yönlendirdi.

3′ ü arazöz olmak üzere 5 araç, 10 sivil savunma nazaranvlisi, bir ambulans, 4 acil müdahale sıhhat çalışanı ile bölgeye giden Kartal Belediyesi grupları, yaralanan ve dumandan etkilenen bölge halkı ile bakılırsavliler için birinci müdahalede bulunup gerekli tedavileri uygularken, bir yandan da yangın söndürme, yol açma, yangın bölgesini temizleme ve soğutma üzere biroldukca çalışmada insanüstü bir efor gösteriyor.

Kartal Belediyesi Sivil Savunma grubu, İstanbul İtfaiyesi Yalova İtfaiyesi, Kırıkkale İtfaiyesi ile birlikte Manavgat’taki büyük yangına dün geceden itibaren orta vermeden müdahale ediyor. Antalya Manavgat Kızıldağ’da başlayan yangın, grupların cansiperane gerçekleştirdikleri söndürme çalışmalarına karşın hala denetim altına alınmaya çalışılıyor.