Belde tatilcilerle doldu! Araç girişleri durduruldu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Belde tatilcilerle doldu! Araç girişleri durduruldu Ağır nem niçiniyle hissedilen sıcaklığın 40 dereceye ulaştığı İnkum tatil beldesine bugün 10 bin araç giriş yaptı. Turistlerin akın ettiği İnkumdaki bütün otoparklar ve yol kenarları, araçlarla dolunca trafiğe kapandı.


Araçların geçişine müsaade verilmedi

Tıpkı yol üzerinde bulunan Güzelcehisar’da da ağır trafik niçiniyle İnkum ve Güzelcehisar kıyısına giden yol, Bartın limanı yol ayrımından kesildi. Liman girişinde trafik takımları, araç geçişine müsaade vermezken, İnkum özel halk otobüsleri de kıyıya gitmek isteyen yolcuları taşımak için hazır bekletildi.

Şemsiye açılacak yer yok

İnkumda kıyıda de şemsiye açacak yer kalmadı. Çok sıcakta kıyıdakiler, denize girerek serinlerken, zabıta ve cankurtaranlar da sık sık çeken akıntı konusunda uyardı.

Bartın Belediye Lideri Cemal Akın, İnkum plajına ağır talep olduğunu söyleyerek, “Bayram tatilindilk evvel İnkum’daki pansiyonlar ve oteller büsbütün doldu. Şu anda da 10 bin araç İnkum’a gelince bütün otoparklar ve yol kenarları doldu. Çok yoğunluk niçiniyle trafik gruplarımız yolu kapattı. Biz de belediye olarak 24 saat aslına göre gelen konuklarımızın en uygun biçimde tatil yapmaları için nazaranv yapıyoruz. Bu yoğunluğun Kurban Bayramında daha fazla olacağını düşünüyoruz” dedi.
 
Üst