Bağırsakları bedeninin haricinde! Mevt riski var

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bağırsakları bedeninin haricinde! Mevt riski var Plastik kesiminde çalışan 38 yaşındaki Hasan Mapçı’ya 2011 yılında crohn hastalığı tanısı konuldu. Birinci senelerda ilaç tedavisi alan ve işe devam eden Mapçı’nın bedeninde yıllar geçtikte yaralar fazlalaştı ve tabipler ince bağırsağı karın dışına çıkarttı.
Vefat riski olduğu için ince bağırsağı geri bedeninin içine alınamayan Mapçı, ameliyatının özel hastanelerde yapılabileceğini fakat bunun da 50 bin lira fiyatı olduğunu belirtti.

“Birilerinin eline bakmak zorundayım”
Bütün riskleri göze alarak ameliyat olup yinedan çalışmak istediğini söyleyen Mapçı, “En son ameliyat olduktan daha sonra ince bağırsağım dışarıya alındı. Kalın bağırsaktaki yaranın tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyorum. Bunun SGK tarafınca yapılmadığını biliyorum. Özel hastanelerde ameliyat olabiliyorum ancak ona da gücüm yetmiyor. Benim araştırmalarıma bakılırsa 50 bin lira tutuyor bu ameliyat. Ben bu türlü çalışamıyorum. Birilerinin eline bakmak zorundayım” diye konuştu.

Ailesinden de rastgele bir takviye alamadığını belirten Mapçı, “Tek isteğim güzelleşip geri kendi başıma hayat çabası vermek. Devlet hastanesindeki tabipler yaranın çok boyutta olduğu için risk almıyorlar. Ömür uzunluğu bu türlü yaşamak istemiyorum” dedi.