Almanya’da hava durumu sıcak uyarısında bulundu

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Alman Hava Durumu Servisi (DWD), Almanya’nın birçok bölgesinde hafta sonu ve hafta başı için sıcak hava dalgası uyarısında bulunuyor.

Federal Sağlık Bakanlığı (BMG), tüm vatandaşların, özellikle yaşlıların, daha önce hastalığı olanların, hamile kadınların ve küçük çocuklu ebeveynlerin davranışlarını sağlık bozulmalarını önlemek için uyarlamalarını tavsiye eder:

• Yeterince iç. Sıcak günlerde vücudun daha fazla sıvıya ihtiyacı vardır. Günde iki ila üç litre – tercihen su ve ayrıca şekersiz çay olmalıdır. Susamış olmasanız bile düzenli olarak su içmek önemlidir. Vücudun sıvıya ihtiyacı olmasına rağmen, yaşlı insanlar genellikle susuzluk hissetmezler.
  • çabadan kaçının. Yorucu faaliyetler, hava sıcak olduğunda özellikle streslidir ve günün en sıcak saatlerinde saat 11:00 ile 17:00 arasında kaçınılmalıdır. Serin sabah ve akşam saatleri fiziksel aktiviteler ve ayak işleri için uygundur.
  • Gölgede kalın ve UV korumasına dikkat edin. Doğrudan güneş ışığı ve aşırı ısınan odalar ısı stresini artırır. Gölgede kalmak ve açık havada iyi güneş koruması çok önemlidir. Şapka, özellikle ısıya karşı savunmasız olan beyninizi korur. Kalıcı hasar meydana gelebilir. Ayrıca losyon ve uygun giysiler uygulayarak UV korumasını düşünün.
  • Daireyi serin tutun: Kapalı ve gölgeli pencereler, odaların engellenmeden ısınmasını engeller. Havalandırma sadece dışarısı dairenin içinden daha soğuk olduğunda önerilir. z ile aktif soğutma B. nemli bezler yardımcı olur.
  • Hafifçe ye. Sıcak günlerde, birkaç küçük öğün, üç büyük öğünden daha iyi tolere edilir. Hafif yiyecekler ve yemekler tavsiye edilir.
  • Kendinize ve başkalarına iyi bakın: Isı stresi aniden semptomlara neden olursa, özel dikkat gerekir. Akrabalar ve diğer insanlarla iletişim halinde olmak ve özellikle çocuklar ve yaşlılar için yardım sunmak da önemlidir. Sağlık bozuklukları durumunda, tıbbi yardım aranmalıdır. Lütfen yardım teklif edebileceğiniz yaşlı veya engelli kişiler tanıyorsanız düşünün.