Akşener’den sert ‘Saraçhane’ tepkisi!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Akşener’den sert ‘Saraçhane’ tepkisi! ANKARA (İGFA) – DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında TBMM’de gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu hakkındaki yargı sonucunı eleştirdi.

İktidarın seçimle alamadıkları ve alamayacağı İstanbul’u, yargı yoluyla alma hesabı yaptığını öne süren Akşener, “Kadınlara sürtük demenin cürüm sayılmadığı bu ülkede, İçişleri Bakanı’nın ‘ahmak’ kelamını iade etmek, hata sayıldı” dedi. İmamoğlu hakkındaki sonucu “Planlı ve programlı bir biçimde, siparişle çıkartılan, absürt bir ceza sonucu” diye nitelendiren Akşener, “Bu karar, Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim gündemidir” diye konuştu.

“20 YIL EVVEL HAKSIZLIK KARŞISINDA NASIL ERDOĞAN’IN YANINA KOŞTUYSAM, ARTIK DE EKREM KARDEŞİMİN YANINA KOŞTUM”

Söz konusu mahpus ve siyaset yasağı sonucundan daha sonra Saraçhane’ye gitmesinin sebebini de açıklayan Akşener, “Bundan 20 sene evvel yaşadığı haksızlık karşısında, nasıl Sayın Erdoğan’ın yanına koştuysam, bu sefer de, Ekrem kardeşimin yanına koştum. Bundan 20 sene evvel, nasıl Emine Hanım’ın yanına koştuysam, bu kez da Dilek kızımın yanına koştum. Linç edilmeye çalışıldığında, nasıl Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına koştuysam, bu kere da, Ekrem İmamoğlu’nun yanına koştum” dedi.

Muhalefetin güçlenmesinde Millet İttifakı belediyelerinin katkılarının yok sayılamayacağını, milletin onlara sevgisini iktidarın kıskandığını savunan Akşener, Saraçhane’ye gidişini kastederek “İşte tam da bu niçinle, onlara uzanan elleri kırmak, değişime inanan her insanın, boynunun borcudur! Ben de 14 Aralık’ta, bu borcun gereğini yapmak için, yola çıktım” diye konuştu.

ŞAYET BU BAŞ YARIN DA…

Kaybetme endişesinden gözü dönenlere karşı, dimdik durmak için Saraçhane’de olduklarının altını bir sefer daha çizen Akşener, “Biz dün neredeysek, bugün de oradayız. Kim ne derse desin, yarın da tıpkı yerde olmaya devam edeceğiz. Şayet bu baş, yarın da amacına Mansur Başkan’ı koyarsa; bu sefer de, bir saniye düşünmeden, bir dakika gecikmeden, onun yanında dimdik dururuz. Bugün nasıl ki ‘Saray sizinse, Saraçhane bizimdir!’ dediysek, gerekirse ‘Beştepe sizinse, Ankara bizimdir!’ demeyi de epey düzgün biliriz” dedi.

BAKAN NEBATİ’YE DE ÇIKIŞTI!

“Türkiye’nin en yakıcı problemlerinden biri olan EYT’lilerin durumuna ait sorulan bir soruya, “EYT mi?” diye yanıt veren Nebati Bakan, birbirinden ciddiyetsiz açıklamalarına geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledi” diyen Akşener, “Çıktı, hiç utanmadan, zerre sıkılmadan bu milletin gözünün içine baka baka, ‘Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de, ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, yoksul fukaraya vermek, rahmet getirir’ dedi. Yanlış duymadınız. Motamot bu biçimde dedi. Bu ne cürettir! Bu ne utanmazlıktır! Bu ne saygısızlıktır! Hayırdır Sayın Bakan, sadaka mı dağıtıyorsunuz? Lütufta mı bulunuyorsunuz? Kendinize gelin!” diye konuştu.

ESKİ BAKAN BAYER DE GÜZEL PARTİ’DE

Akşener, ayrıyeten küme toplantısında, partisine katılan eski Devlet Bakanı Melda Bayer’e de rozetini taktı.