AK Partili Canbey gençlerle çiğköfte yoğurdu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
AK Partili Canbey gençlerle çiğköfte yoğurdu BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir’de üniversite okuyan öğrencilerin meskenine konuk olan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, onlarla bir arada çiğ köfte yoğurdu, sohbet etti.

Gençlerin gücünden güç aldıklarını söyleyen Milletvekili Mustafa Canbey; “12 gün aralıksız süren ağır bir bütçe maratonunu cuma günü tamamladık ve çabucak akabinde Balıkesir’imize geldik. Genç kardeşlerimle buluştuk. Biz hemşehrilerimizi görür görmez dinleniyoruz, gençlerimizden güç alıyoruz. Cumhuriyetin yeni asrını Türkiye Yüzyılı vizyonuyla karşılamaya hazırlanırken, en epeyce gençlerin gücüne, üretkenliğine, çabalarına güveniyoruz. Bizlerden alacakları bayrağı daha da üstlere taşıyacaklarından eminiz. Bizlerden daha uygununu, daha hoşunu yapacaklar, biz buna eminiz. Gençlerimizin bilgisi, donanımı, öz itimadı ve gücü Türkiye Yüzyılı’nın en büyük teminatı olacaktır.” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı daha sonrası öğrencilere verdiği muştuyu de hatırlatan Milletvekili Mustafa Canbey; “Bu yıl itibariyle lisansta 850 lira olan bursu 1250 liraya, yüksek lisansta 1700 liradan 2500 liraya, doktora da 2550 liradan 3750 liraya çıkartılmıştır. Tüm öğrenci kardeşlerime iyi uğurlu olsun” dedi.


Gençlerle müzik eşliğinde çiğköfte yoğuran Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, o anlara yönelik fotoğraf ve görüntülerini da toplumsal medyada paylaştı.

Milletvekili Canbey toplumsal medya hesabında; “Gençlerle çiğköftemiz acılı, muhabbetimiz epeyce tatlı oldu” sözlerini kullandı.