4 bin 645 litre geçersiz alkol ele geçirildi: Piyasa kıymeti 2 milyon 200 bin TL

Bilgin

Global Mod
Global Mod
4 bin 645 litre geçersiz alkol ele geçirildi: Piyasa kıymeti 2 milyon 200 bin TL İzmir’in Bayraklı ve Bornova ilçelerinde polisin düzenlediği operasyonlarda 4 bin 645 litre etil alkol, 3 bin 495 uydurma etil alkol etiketi ve 300 kilo kaçak tütün ele geçirildi, 8 kişi gözaltına alındı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Kabahatleriyle Gayret Şube Müdürlüğü takımları, vilayet genelinde alkollü içki ürettiği belirlenen bireylere yönelik operasyonlar düzenledi. Bayraklı ve Bornova ilçelerindeki iş yeri, depo ve araçlarda, piyasa bedeli yaklaşık 2 milyon 200 bin TL olan 5’er litrelik bidonlar halinde 4 bin 645 litre etil alkol, 3 bin 495 düzmece etil alkol etiketi, 220 aroma kiti, 5 litre geçersiz viski, 7 milyon 850 bin çeşitli markada bandrolsüz makaron ile 300 kilo kaçak tütün ele geçirildi. Operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı.

‘İnsan sıhhatine ziyanlı uygunsuz alkol üretimi’

Emniyet yetkilileri tarafınca hususla ilgili yapılan açıklamada, “Kent genelinde insan sıhhatine önemli ziyanları olan müsaadesiz ve uygunsuz şartlarda etil alkol imalat üretimi, ticareti ve satışıyla sıhhatsiz şartlarda tütün mamulü üretimi, piyasaya sürülmesi mevzularında çabamız vatandaşlarımızın da takviyesiyle devam etmektedir” denildi.