21 – 31 Ağustos 2023 arasındaki tüm son tarihler

Hasan

New member
Çoğu ödeme ve son tarih 21 Ağustos’tadır ancak bazı ek ücretlerle geri alınabilirler
İle ilgili Nicholas Theophilus Yayınlanan 22 Ağustos 2023
Birçok İtalyan için bu, tatilden acı bir dönüş anlamına geliyor. Tatiller sırasında İtalyan vergi hesaplayıcıları bir dizi vergi ve harçlar için son tarihler. Ve bir zamanlar postacının her zaman iki kez çaldığı söylendiyse, dijital çağda İtalyan vergi makamları için bir tanesi yeterli olacaktır. algoritma Kaçakçılığın belasını engellemek ve ödemelerden kaçmamak.

Ağustos ayında vergi daireleriyle yaklaşık 200 ana randevu var. KDV ve kişisel gelir vergisi ödemelerine ek olarak, birçok İtalyan için ek vergiler, Ires, Irap ve kuru kuponun da süresi doluyor.

Ağustos ayı sona erecek Vergi Günü; 40’ın üzerinde gelir vergisi ödemesi bir günde yoğunlaştı.

Ağustos ayı sonuna kadar ödenecek ne var?


21 Ağustos itibarıyla artışlarla karşılaşmamak için, 2023 yılının ikinci çeyreğine özgü olan üç ayda bir ödemeyi tercih edenlerin KDV’yi yüzde 1 artışla ödemesi gerekiyordu.

Doğrudan kişisel gelir vergisi, ek vergiler, Ires, Irap ve kuru kupon da vergileri taksitle ödemeyi tercih edenler için sona ermektedir.

Ayrıca çalışanlar ve serbest meslek erbapları için stopaj ve katkı paylarının ödenmesi, 21 yaş üstü esnaf ve yardımcıları için esnaf için yüzde 24, tacirler için yüzde 24,48 oranında INPS ödemesi için son tarihler de bulunuyor. . Son tarih aynı zamanda zanaatkarlar için %23,25 ve tüccarlar için %24,73 ile 21 yaş ve altındaki işbirlikçileri de ilgilendiriyor.

21 Ağustos son teslim tarihlerinin aşılması durumunda artışlarla birlikte sunulmasının ardından, ayın sonu olan 31 Ağustos Vergi Günü’ne büyük bir patlamayla hazırlanmak gerekecek.

21 Ağustos 2023’te ödenmesi gereken ödemeler için Hükümet, KDV sahipleri için yüzde 0,40 artışla erteleme kararı verilip verilmeyeceğini ikinci kez değerlendirecek. Geriye kalan ödemeler için muhasebecinize danışmanız veya ödeme planı bölümünde Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesine başvurmanız tavsiye edilir.

31 Ağustos’a kadar ne kadar ödenecek?

Ödemeler için diğer son tarihler Ağustos ayının son gününe kadar öngörülmektedir. İşte 31 Ağustos’a kadar ödemeniz gerekenler:

· Kişisel ortaklık üyeleri gibi ISA konuları ile bağlantılı KDV sahibi olmayan kişiler tarafından ödenecek gelir vergisinin üçüncü taksitinin ödenmesi;

· Spor tanıtım kuruluşları, profesyonel ve amatör spor dernekleri ve kulüpleri tarafından ödenecek gelir vergisinin 11. taksitinin ödenmesi;

· KDV sahibi olmayanlar için ek gelir vergisi;

· KDV’siz olanlar için üçüncü sabit oranlı kupon taksiti;

· KDV sahibi olmayanlar için sermaye kazançları ve diğer gelirler üzerinden ikame vergiler.