2000’lere Damgasını Vuran Tarkan’ın İkizi Sandığımız Popstar Abidin Şimdilerde Neler Yapıyor?

kolluk

New member
2000’li senelera damgasını vuran ve herkesi ekran başına toplayan yarış Popstar’ı hatırlıyor musunuz? Müsabakanın birincisi Abidin Özşahin olmuştu. Yarıştan daha sonra ismini pek duymadığımız Abidin yıllar daha sonra Habertürk’e röportaj verdi. Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken eski Popstar şampiyonu Bayhan’dan da bahsetmeyi unutmadı. Gelin bakalım neler demiş…
👇

2000’li yılların başında yayınlanan ve herkesi televizyon başına toplayan müzik müsabakası Popstar Türkiye, periyoda damgasını vuran işler içindeydı.

Yarışmanın birincisi Tarkan’a olan benzerliğiyle dikkat çeken Abidin Özşahin olmuştu. sonrasındasındasında ise kendisinden pek haber alınamamıştı. Lakin müzik mesleğine hobi olarak devam ettiği biliniyor.

Popstar Abidin olarak tanıdığımız Özşahin şimdilerde idare danışmanlığı, yapım ve medya markası altında çalışmalarını sürdürüyor.

Verdiği röportajda birinci vakit içinderda Popstar’a katılma sürecinden bahseden Abidin, “Bu hayallerle yaşayan bir genç olarak bu yolda birfazlaca teşebbüsüm olsa da bir sıçrama tahtasına gereksinimim vardı. İşte o sıçrama tahtası da ‘Popstar Türkiye’ yarışıydı.” dedi.

Hatta yarışa katılmasındaki temel emelin hiç bir vakit birinci olmak olmadığını da lisana getirdi. Bu durumu da hoş bir gençlik macerası olarak kıymetlendiriyor Abidin.

O periyotlar Tarkan’a olan benzerliğiyle her insanın dikkatini çeken Abidin bu durumu kendince espri haline getirip, “Demek ki Tarkan kadar güzelmişim.” yanıtını veriyor.

Abidin’in müsabaka daha sonrası fazlaca dikkat çeken bir açıklaması vardı. Kendisi “Popstar daha sonrası cebimde param yoktu” demişti. Bu mevzu sorulunca, “Yarışmadan daha sonrasında cebimde param yoktu. halbuki hayli ünlüydüm lakin bu kısa bir süre devam etti. ” dedi.

Albüm sürecinden daha sonra işlerinin yoluna girdiğini söyleyen Abidin, imalcisi Fatih Aksoy’un kendisine fazlacaça takviye çıktığını dillendirmeden de geçmedi. Durum yanlış anlaşılınca üstüne şu tabirleri de ekledi:

‘Yani düşünülenin bilakis o denli sürünmedim.’

Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri de Bayhan’dı o devir. daha sonrasında ne kendisini ne Bayhan’ı dalda bakılırsamediğimiz istikametinde bir yorum geldi Abidin’e. Bunun durum hakkında “Bu insanları bırakın cevher üzere işlemeyi ellerinden kayıp gitmesini izlediler.” diyor.

“Sektör büyük desek de bir avuç insanın kulisine kaldıysa her şey, burada tutunamayan bizler miyiz, bu işin profesyonelleri mi?”

Abidin’e son olarak “hiç keşke dediğin oldu mu?” diye soruluyor. Her şeyin bir niçini olduğuna dikkat çeken Abidin, “Ben bu yarış yardımıyla hayallerime kavuştum, evet sonunda halka vadedilen neredeyse hiç bir şeyi gerçekleştiremeseler de hayatın bir akışı var ve su akıp yolunu buluyor.” dedi.

Geri kalan hayatında muvaffakiyetler dileriz kendisine!