YETERLİ Parti’nin Bursa’da kongre maratonunda ilçeler tamamlandı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti’nin Bursa’da kongre maratonunda ilçeler tamamlandı BURSA (İGFA) – YETERLİ Parti’nin Bursa’daki teşkilatlarında delege seçimleriyle başlayan heyecan ve coşku dolu sürecin, kongrelerde tepe yaptığını vurgulayan Vilayet Lideri Selçuk Türkoğlu, “Osmangazi, Yıldırım ve Gürsu ilçelerimizde kan değişiminin yaşandığı, öteki 14 ilçemizde mevcut liderlerimizin nazaranv aldığı kongrelerde, birlik ve birlikteliğimizi perçinlemiş olmamız, en büyük kazanımımızdır” dedi.

Bursa genelinde 26 bine yakın üyemiz evvela mahallelerinde kendilerini, ilçe kongrelerinde temsil edecek delegeleri belirlediklerini anımsatan Türkoğlu, “bu biçimdelikle birinci vakit içinderda tabandaki demokratik yarışa, ağır bir iştirakle katkı koydular. Akabinde tarihi prestiji ile ilçe kongrelerimiz başladı. 28 Ekim’de de Keles ilçemizle start alan genel heyetlerimiz sırasıyla Büyükorhan, Harmancık, İnegöl, Mudanya, Yenişehir, İznik, Yıldırım, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Gürsu, Kestel, Gemlik,, Orhangazi, Nilüfer ve Orhaneli ile devam etti ve son olarak da Osmangazi ilçemizle nihayete erdi” dedi.

Bursa’nın 17 ilçesinde de gerek delege seçimlerimizin yapıldığı salonlarımızın, gerekse de kongre salonların partililerce dolup taşlmasının DÜZGÜN Parti’mizin, genel seçimlere en hazır olarak, istim üzerinde olduğunun somut göstergesi olduğunu kaydeden Lider Türkoğlu, “17 ilçemizin 3’ünde değişim yaşanırken, Osmangazi’de Erkan Zorba, Yıldırım’da Serkan Beklen, Gürsu’da da Ersal Kaya başkanlık bakılırsavini yeni üstüne alan isimler oldular. Kendilerine bir kere daha muvaffakiyetler diliyor, eski liderlerimiz Dr. Mehmet Hasanoğlu, Kemal Ataç ve Hatice Deniz’e emekleri için fazlaca teşekkür ediyorum. İtimat tazeleyerek bir daha seçilip vazifelerine devam eden Kestel’de İzzet Kaya, Orhaneli’de Abdullah Kamur, Harmancık’ta Mehmet Aslan, İnegöl’de İsmail Karaman, Mudanya’da Hüseyin Hatipoğlu, Yenişehir’de Ercan Özel, İznik’te, Yıldırım’da Serkan Beklen, Mustafakemalpaşa’da Tevfik Demir, Karacabey’de Fatih Karabatı, Gürsu’da Ersal Kaya, Kestel’de Emin Elüstü, Gemlik’te Ertuğrul Yavuz, Orhangazi’de İsmail Kaya, Nilüfer’de Levent Öncü ve Orhaneli’de Mümtaz Aslan liderleri kutluyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” diye konuştu.

Bursa Vilayet Başkanlığı’nın genel heyetinin da GÜZEL Parti’ye yakışır demokratik ortamda gerçekleşeceğini beliren Lider Türkoğlu, “Geride kalan bakılırsav periyodu içerisinde ülke genelinde takdir toplayan bir performans ortaya koyan GÜZEL Parti Bursa teşkilatlarının, birlik birliktelik ve dayanışma hissinin ön plana çıktığı kongre süreciyle de örnek olduğunu düşünüyorum.
Bizler hepimiz, şahsi ikbal beklentisinden azade, yalnızca memleketimizin ve tabi ki özelde de Bursa’mızın hak ettiği üzere yönetilmesini önceleyen bir siyasi hizmet anlayışı ortasındayız.
O niçinle; Kongre çalışmalarımızda da bu his ve niyetler ortasında olan bütün partililerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gayemiz, milletimizin umudu olan Genel Liderimiz Sn. Meral Akşener ve yol arkadaşlarımız ile birlikte UYGUN Parti’yi yerelde ve genelde iktidara taşımak ve bu makus gidişe bir an evvel son vermektir” dedi.