Yeni bilgilendirme kampanyası LEBESLEBEN

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Federal Sağlık Eğitimi Merkezi (BZgA), HIV ve diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara ilişkin önleyici tedbirleri ve bilgileri LEBESLEBEN adı altında toplar. Yeni kampanya, federal hükümetin 6 Nisan 2016’da onayladığı HIV, hepatit ve diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları kontrol altına almaya yönelik mevcut stratejisinin bir parçası. Sağlık sektöründen, kendi kendine yardım kuruluşlarından, bilimden sorumlu kişileri hedefliyor. ve özellikle eğitim, çalışma ve yargı alanlarında federal, eyalet ve yerel yönetimler. Strateji, eğitim ve bilgilendirme, önleme, teşhis ve tedavide HIV ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların ortak noktalarından daha önce olduğundan daha fazla yararlanmaya ve teklifleri daha da genişletmeye yönelik çok sayıda önlemi açıklamaktadır. Yeni önlemlerin planlanması ve uygulanması için bir temel olarak mevcut verilerin toplanması da stratejinin bir parçasıdır.

Mevcut karikatür kampanyası, LEBESLEBEN’in iletişim ilkelerini çarpıcı bir şekilde sahneliyor. “Kondom kullanın” ve “Bir sorun varsa doktora gidin” mesajlarını akılda kalıcı bir dille sunuyor. Yeni motifler, Mayıs ortasından itibaren ülke çapında 65.000’den fazla reklam panosunda görülebilir. BZgA’nın HIV ve STI önlemesi, Özel Sağlık Sigortası Derneği eV (PKV) tarafından da desteklenmektedir.