Xiaomi’nin amiral gemisi sınıfı yeni tabletleri sızdırıldı!

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Xiaomi’nin amiral gemisi sınıfı yeni tabletleri sızdırıldı! Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki etkin rolünün tersine tablet kesiminde dingin olan bir marka. 2018 yılından bu yıla kadar sadece iki adet tablet piyasaya süren Xiaomi, geçtiğimiz ay ise Redmi çatısı altında bir model ile daha karşımıza çıktı. Şirket, bizim de ekranlarımızda yer verdiğimiz Redmi Pad’in daha üst versiyonlarını hazırlıyor. Karşınızda Xiaomi Pad 6 serisi ve sızıntıları!

Xiaomi Mi Pad 6 serisi

Bundan tam 4 yıl öncesinde karşımıza Mi Pad 4 ile çıkan Xiaomi’nin tablet siyaseti daha hayli orta segment eserler üretmek üzerineydi. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Mi Pad 5 ile şirket, amiral gemisi sınıfı tablet üretimine başladı. Yeni Mi Pad 6 serisi de birebir anlayış ile geliştirilen modeller. Örneğin Mi Pad 6 Pro’ya Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisi güç veriyor.

Düz Xiaomi Pad 6 modeline baktığımız vakit ise daha düşük özelliklerde, fakat bir daha üst segmentte yer alan ve daha epeyce pil performansı ile öne çıkan bir tablet görüyoruz.

Xiaomi Pad 6 serisi ile ilgili ne biliyoruz?

Baz model olan Xiaomi Pad 6’nın koda ismi pipa, modeli ise M82. Qualcomm’un 7 nanometre üretim mimarili Snapdragon 870 işlemcisinden güç alan tablet, yüksek performanstan fazla güç verimliliği ile ön plana çıkıyor. İddialara göre aygıtın pil kapasitesi tıpkı Redmi Pad modelinde olduğu üzere 8000mAh olabilir.

Liuqin kod isimli M81 modeli yani Xiaomi Pad 6 Pro, kardeşine göre bundan evvelki seriye kıyasla daha fazla yükseltme barındırıyor. Qualcomm’un 4nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 8+ Gen 1’den gücünü alan tablet, selefindeki LCD ekran yerine 120Hz takviyeli AMOLED panel ile geliyor. Aygıtın ekranı 1880×2880 piksel, yani 2.8K çözünürlükte.

Her iki aygıt da kalem ve klavye takviyesinin yanı sıra NFC özelliğine de sahip. bir daha iki modelin de art tarafında birer çift kamera modülü olduğunu görüyoruz. Fakat kameraların bilgileri hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Tabletlerin çabucak hemen geliştirilme kademesinde olduğunu göz önünde bulundurursak, tanıtım tarihinin en erken 2023 ilkbaharı olacağını söyleyebiliriz. Olağan ki ilerleyen vakit içinderda Xiaomi Pad 6 serisi hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam edecektir.