Windows 11’li Xiaomi Book S tanıtıldı!

BarnaBi

New member
Windows 11’li Xiaomi Book S tanıtıldı! Xiaomi, bugün düzenlediği aktiflikte Windows 11 işletim sistemini kullanan birinci ARM tabanlı Qualcomm işlemcili tabletini tanıttı. 2’si bir ortada kullanım imkanı sunan aygıt, Microsoft Surface Pro’ya direkt olarak rakip olacak üzere gözüküyor. İşte Xiaomi Book S özellikleri ve fiyatı…

Xiaomi Book S özellikleri ve fiyatı!

Xiaomi Book S özellikleri ve fiyatı itibariyle rekabetçi bir biçimde pazara giriş yaptı. 699 Euro’luk fiyat etiketiyle Avrupa’da satışa sunulacak aygıtı şayet klavye ile birlikte alarak laptop formatında kullanmak istiyorsanız 100 Euro daha ödemeniz gerekiyor.


Direkt rakibi olarak gösterdiğimiz Surface Pro serisi de 750 Euro’luk bir başlangıç fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyelim. Alışılmış bu meblağ yapılan tercihler sonucunda 1.350 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Lakin baz modellerin fiyatları pek yakın.Cihazın donanımsal özelliklerine baktığımızda ise birinci vakit içinderda 12.4 inç uzunluklu bir ekrana sahip olduğunu söyleyelim. 2560×1600, yani 2K+ bir çözünürlük sunuyor. IPS LCD panel kullanan bu ekran, 500 nit parlaklık düzeyine kadar çıkabiliyor. AMOLED ekranlar ile kıyaslandığında çok düşük kalıyor olsa da Güneş altında gözle görülebilecek düzeyin üzerinde kabul edildiği için bunun bir eksi olduğunu söyleyemeyiz.

Buna ek olarak Book S, 8 GB RAM ve 256 GB ile 512 GB halinde 2 farklı depolama seçeneğine sahip. Ama MicroSD hafıza kartı dayanağı yardımıyla mevcut depolamayı yükseltmek mümkün. Ayrıyeten 5 Megapiksel özçekim, 13 Megapiksel de ana kamerası bulunuyor.

Tabii bu tabletin en hayli dikkat çeken özelliğinin kullanmış olduğu ARM tabanlı Snapdragon 8cx Gen 2 işlemcisi olduğunu söyleyelim. Watt başına performans konusunda pek argümanlı olan bu çip, Intel ve AMD rakiplerine bakılırsa yüzde 60’a varan daha düşük güç tüketimi sunuyor.

Bu sayede de tek şarjla 25 saate varan (birkaç gün) pil ömrü sunduğu tabir ediliyor. Ama Book S, 4,920 mAh üzere nispeten küçük bir batarya kullandığı için 13 saate kadar pil ömrü sunuyor. Öte yandan 65W’lık süratli şarj dayanağı yardımıyla pek kısa müddette tam dolum yapabiliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!