Uygun fiyatlı iPad bekleyenlere müjde!

BarnaBi

New member
Uygun fiyatlı iPad bekleyenlere müjde! Apple, bu ayın birinci haftasında düzenlediği WWDC22 etkinliğinde yeni işletim sistemi sürümlerini, M2 işlemcisini ve bu çipi kullanan aygıtlarını tanıttı. Artık ise Eylül ayında yeni akıllı telefonları ve tabletleri için düzenleyeceği lansmana hazırlanıyor. Ortaya çıkan sızıntılara göre ise iPad 10 özellikleri beklemeye paha olabilir.

iPad 10 özellikleri ve fiyatı nasıl olacak?

Apple, tertipli olarak yeni iPad, iPad küçük, iPad Air ve iPad Pro modellerini tanıtıyor. Natürel hem özellikleri tıpkı vakitte fiyatı itibariyle (300 ila 2 bin 400 dolar arası) profesyonellerden öğrencilere kadar neredeyse tüm tüketiciye hitap ediyor.


aynı vakitte, her ne kadar Pro modelleri tüm tablet almak isteyen şahısların ilgisini çekiyor olsa da ülkemizde 16 bin 999 TL ile 47 bin 999 TL içinde değişen (ekran boyutu, depolama ve şebeke dayanağına bağlı olarak) fiyatlara sahip olduğu için, en alınabilir olanları öne çıkıyor.Bu yıl da yeni bir uygun fiyatlı modelin tanıtılması bekleniyor. iPad 10 isimlendirmesine sahip olacak bu aygıtın, fiyat ve özellik tarafında ise 2 ana sızıntı bulunuyor. Bunlardan birincisi, eski iPad Pro’nun kasasını kullanacağı ve bu niçinle 10.5 inçlik daha büyük bir ekranla karşımıza geleceğini söylüyor.

Diğer bir sav ise, Apple’ın tıpkı iPhone modellerinde olduğu üzere 10. modele özel yeni dizayna geçeceğini söylüyor. Bu durumda ise 5. kuşak iPad Air ve Pro modellerinde gördüğümüz ince çerçeveli bir ekran ve köşeli kenar tasarımı karşımıza çıkabilir. Ayrıyeten bu senaryoda ekran boyutunun da 10.6 inç olacağı belirtiliyor.

Fakat bu durumda iPad 8 ve iPad 9 modellerinde olduğu üzere 329 dolarlık (öğrenci indirimi ile 299 dolar) bir giriş düzeyi fiyatına sahip olması epeyce sıkıntı. Üstelik 5G dayanağının de geleceği neredeyse katılaştı. ötürüsıyla yeni kasayla bir arada fiyatlarda bir yükselme bakılırsabiliriz.

Öte yandan şayet Apple uygun fiyatlı ve öğrenci dostu anlayışını sürdürmek istiyorsa, 10.5 inç iPad Pro’nun kasasına geçmesi hayli daha mümkün gözüküyor. esasen sızıntılara bakılırsa içerisinde iPhone 12 modellerinden tanıdığımız A14 işlemcisi yer alacak. Lakin her halükarda daha büyük ekran, hızlanan işlemci ve de 5G dayanağının geleceğine kesin gözüyle bakılabilir.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!