Üç yıl boyunca bahçede kamp yapan genç, 790 bin avroluk bağış topladı

kolluk

New member
İngiltere
Üç yıl boyunca bahçede kamp yapan genç, 700 bin avrodan fazla bağış topladı

Max Woosey çadırında (2021’de resmedilmiştir)

© Aaron Chown / Resim Birliği

Eugene Epp

13 yaşındaki Max Woosey, son üç yıldır bir çadırda uyuyor. Sonuç olarak, bir darülaceze için büyük miktarda para topladı ve hatta Başbakanla görüşmesine bile izin verildi.

Max Woosey’nin hayatındaki en büyük macera üzücü bir haberle başladı. Komşusu ve arkadaşı Rob kanserden ölmüştü. Rob, ölmeden önce çocuğa “Onunla bir macera yaşa” yazan bir çadır vermişti. Ve bu tam olarak Max’in yaptığı şeydi. 13 yaşındaki çocuk, son üç yıldır çadırda uyuyor.

Ve sadece eğlence için değil, iyi bir amaç için. Woosey’nin İngiltere’deki Kuzey Devon’daki evindeki darülaceze, arkadaşının son haftalarında Rob’a bakıyordu. Max, arkadaşını onurlandırmaya ve bunun için bağış toplayarak bakımevine teşekkür etmeye karar verdi. Alacağı boyutları asla hayal edemezdi.

Veganz CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Jan Bredack

kolon

İyi fikir

Jan Bredack, Almanya’nın ilk vegan süpermarketini kurdu ve bundan çok daha fazlasını yaptı

02/13/2023

Max Woosey’nin “10 Numara” nın bahçesinde kamp yapmasına bile izin verildi.

Max, üç yıl boyunca ailesinin evindeki rahat yataktan mahrum kaldı ve onun yerine bahçede kamp kurdu. Genç, Büyük Britanya’da ulusal üne böyle kavuştu: Hatta dönemin Başbakanı Boris Johnson ile görüşmesine ve No. Downing Caddesi’nin bahçesinde bir gece geçirmesine bile izin verildi. Londra’da 10 kamp.

İnternette “Çadırdaki Çocuk” olarak bilinir. Ve unutma, Woosey üç yılda bakımevi için 700.000 sterlin topladı. Darülaceze göre, bundan bir yıl boyunca 15 çalışanın işi finanse edilebilir. Diğer şeylerin yanı sıra, Woosey bunun için Britanya İmparatorluğu Madalyası ile ödüllendirildi.

Woosey, Guardian’a “Kamp yapmayı seviyorum – ve kesinlikle özleyeceğim” dedi. Üç yıl sonra artık eve dönüş zamanı. 13 yaşındaki çocuk bilse bile: “İlk birkaç gece garip gelecek.” Ne de olsa geceleri hava nasıl olursa olsun çadırda kalıyordu.

Geçen yaz sıcak dalgası en zor olanıydı, diye açıkladı Woosey: “O sırada Corona geçirdim. Dürüst olmak gerekirse, korkunçtu ve sıcaklık çadırı bir seraya çevirdi. Kaynadı ve Corona aslında beni yeterince hasta hissettirdi. “

dış iskelet

kolon

İyi fikir

Bağlanmak için kas gücü – dış iskeletler insanlara günlük işlerinde nasıl yardımcı olabilir?

02/27/2023

Sadece tatilde bir istisna yaptı

Ancak tutkulu kampçı mücadele ederek yoluna devam etti, durum ne kadar cazip olursa olsun hiçbir istisna yapmadı. Bir ödül töreninden önceki gece lüks bir otelde kalmasına izin verildiğinde çadırını balkona kurdu. Max Woosey son birkaç yılda yalnızca bir kez, normal bir yatakta, ailesiyle Madeira’da tatildeyken buna ikna edilmesine izin verdi. Bu, annesiyle bir anlaşmaydı – ancak iki gece sonra tekrar dışarı çekildi.

kaynaklar: Instagram’da “Guardian” / Max Woosey

#Konular