TIR kameriyenin üzerine düştü, 3 genç son anda kurtuldu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
TIR kameriyenin üzerine düştü, 3 genç son anda kurtuldu Tokat’ta, park halindeyken hareketlenen TIR, Tokat Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’ne bağlı Çok Hedefli Spor Tesisleri bahçesindeki istinat duvarını aşıp, kameriyenin üzerine düştü. O sırada kameriyede oturan 3 gencin yara almadan kurtulduğu kaza anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, saat 21.30 sıralarında kent merkezindeki Bedestenlioğlu Mahallesi Derbent Caddesi üzerinde yaşandı. Şoför Bekir Ayazcı (54), 60 YE 120 plakalı TIR’ı bölgeye park etti. Kısa müddet daha sonra TIR resen hareket ederek Tokat Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’ne bağlı Çok Gayeli Spor Salonunun bahçesine yöneldi. Bahçedeki kameriyede vakit geçiren 3 gençten o sırada telefonla konuşan Yahsin Yahya Otyakmaz, TIR’ın geldiğini görür görmez bağırarak arkadaşları Emrullah Altun ve Emin Güler’i uyarmaya çalıştı. Lakin bu sırada istinat duvarını aşan TIR, kameriyenin üzerine düştü. Kameriyenin ortasında kalan ve baht yapıtı faydalanmayan Altun ve Güler kendi imkanları ile dışarı çıktı. Kaza anı ise tesislerin güvenlik kameralarına yansıdı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

‘Muayeniçin daha yeni çıktı’

Şaşkınlık yaşayan TIR şoförü Bekir Ayazcı, “Aracı park etim, aşağıya indim. Dorseyi taktım hortumlarını geçirmeden konuta gidecektim. O anda yürüdü. Stop edip indikten daha sonra ortası 2 dakika olmadı. Arıza mı vardı bilemiyorum. Muayeniçin daha yeni geçti. Frenler mi az tuttu, anlamadım” dedi.

‘TIR üzerimizden geçti’

Talih yapıtı kurtulduklarını söyleyen Yasin Yahya Otyakmaz ise “3 arkadaş yıkılan kameriyede oturuyorduk. Benim telefonum çaldı. Kameriyeden çıkarak görüşmeye gittim. Baktım TIR üzerimize hakikat geliyor. Arkadaşları ‘Kaçın’ diye uyardım. Ben de sıkıntı kurtuldum. Arkadaşlarım kameriyenin altından çıktı. Canımızı sıkıntı kurtardık” diye konuştu.

Kameriyenin altından yara almadan çıkan Buyruk Güler de “Arkadaşlarımızla oturuyorduk. Kola içiyorduk. Arkadaşım ‘kaçın’ diye bağırdı. TIR üzerimizden geçti. Kameriye yıkıldı. Ben sürünerek kameriyeden çıktım. Yara almadan kurtulduk” dedi.