Son dakika! Türkiye genelinde elektrik krizi: Biroldukça kentte kesintiler yaşanıyor

Hasan

New member
Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin üzere biroldukça vilayette elektrik kesintisi yaşanıyor.

Yetkililer, yükselen elektrik talebi, kuraklık niçiniyle hidroelektrik santrallerinde ve rüzgar gücü santrallerinde üretimin azalmasının yanı sıra çok klima kullanmasının tüketimi artırdığına dikkati çekerken, dağıtım şirketleri kesintilerin iletim kaynaklı olduğunu belirtiyor.

22 İLÇEDE ELEKTRİK EZASI

İstanbul’un 22 ilçesinde elektrik derdi baş gösterdi.

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Basakşehir, Bayrampaşa, Besiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Güngoren, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultangazı, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde genel elektrik kesintisi yaşanıyor.

ULUDAĞ VE GEDİZ ELEKTRİK’TEN AÇIKLAMA

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bursa’da kimi bölgelerde iletim çizgilerinden kaynaklı kesinti yaşanmaktadır. Arızaya müdahale edilmekte olup en kısa müddette tamir sağlanacaktır. Hassaslığınız için teşekkür ederiz” sözlerini kullandı.

İzmir ve etrafına elektrik sağlayan Gediz Elektrik’ten de açıklama geldi.