Saran Holding’den çalışanlarına ihtar mektubu: Ya aşı, ya iş

kolluk

New member
Saran Holding’den çalışanlarına ihtar mektubu: Ya aşı, ya iş Dünyada olduğu üzere ülkemizde de aşı olma tartışmaları sürerken iş dünyasından birinci önemli adım Saran Holding’ten geldi.

Medyatava’nın haberine bakılırsa Sadettin Saran, çalışanlarına mektup göndererek küme şirketlerinde çalışanların tam takım olarak aşılanmaları gerektiğini belirtti. 15 Eylül 2021 tarihine kadar bu kaidesi yerine getirmeyen çalışanlarla ise beraberliğin sonlandırılacağı belirtildi.

“ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇTİK”

Mektupta şu tabirlere yer verildi:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarım, Bildiğiniz üzere, geride kalan bir buçuk yıl ortasında, pandemi niçiniyle tüm dünya üzere biz de kuvvetli bir müddetçten geçtik ve bir daha tüm dünya üzere biz de olağanüstü tedbirler almak zorunda kaldık.

Malum süreç devam etmekle birlikte, şunu kümemiz ismine gururla söylemeliyim ki, hem süratli aldığımız kararlar yardımıyla tıpkı vakitte başta İdari İşler Departmanı olmak üzere tüm çalışanlarımızın dikkatli, özverili, uğraşlı mesaileriyle, Saran Kümesi bu eşsiz zorlayıcılıktaki süreci olabilecek en uygun biçimde atlatmıştır. Bunun için her birinize başka farklı bir defa daha teşekkür ediyorum.”

“YOLLARIMIZI AYIRMAK ZORUNDA KALACAĞIZ”

“Sevgili Arkadaşlar,

Geçtiğimiz günlerde pandemide gelinen noktayı ve kümemiz açısından yeni devir çalışma şartlarını bir defa daha gözden geçirdik. Bu kıymetlendirme sizlerle de paylaşıldı.

Geldiğimiz noktada ve yapılan değerlendirmeler çerçevesinde, daha evvel sizlerle de paylaşıldığı üzere, Covid-19’a karşı aşı korunması sağlamak, gerek Saran Kümesi şirketleri ortasında çalışanlarımızın; gerekse dışarıda, kamu sıhhatinin korunmasına yönelik olarak, birinci derecede önceliğimiz haline gelmiştir.

Bu prestijle, bir defa daha hatırlatmak isterim ki, 15 Eylül 2021 tarihi prestijiyle kümemiz çalışanlarının tam takım olarak aşılanma şartlarını sağlamalarını beklemekteyiz. Bu davetimize olumlu yanıt veren epeyce sayıdaki çalışma arkadaşımıza samimiyetle teşekkür ediyorum. Başka yandan, kelam konusu tarihe kadar koşulları yerine getirmekten kaçınan çalışma arkadaşlarımızla bünye ortasındaki beraberliğimizi sonlandırmak, yollarımızı ayırmak zorunda kalacağımızı da üzülerek söz etmek zorundayım.

Bugüne kadar olduğu üzere, bundan daha sonra da daima birlikte sağlıklı, huzurlu, başarılı bir çalışma periyodu geçirmemizi diliyor; her birinize uğraşlarınız için farklı başka teşekkür ediyor; sizleri sevgiyle selamlıyorum.”