Samsung’un yeni tabletini isteseniz de satın alamayabilirsiniz!

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Samsung’un yeni tabletini isteseniz de satın alamayabilirsiniz! Galaxy Tab S7 serisinin halefi Galaxy Tab S8 söylentilere nazaran 2021’de piyasaya çıkacaktı. Lakin beklenen çabucak hemen olmadı, Güney Koreli şirket bu sene Tab S ailesini güncellemedi. Samsung şahsen doğrulamadı lakin, bu gecikmedeki temel faktörlerden birinin tüm dünyayı tesiri altına alan COVID-19’un birlikteinde getirdiği çip külfeti olduğu iddia ediliyor.

Galaxy Tab S8 serisinin üst seviye modeli Tab S8 Ultra olacak. 14.6 inç OLED ekranı ve 11.500 mAh bataryası olacağı sızdırılan tabletin 8/12GB RAM + 128/256GB depolama kombinasyonlarıyla gelmesi bekleniyor. AMD GPU’lu Exynos 2200 yonga setinden gücünü alacak Tab S8 Ultra, performansıyla bilgisayarları aratmayacak. Bu tableti bekleyenlere makus haber geldi.

Galaxy Tab S8 Ultra üretiminde problemler çıktı

SamMobile’ın haberine bakılırsa Samsung, Galaxy Tab S8 Ultra modelini sonlu sayıda üretecek. Birinci etapta belli pazarlarda satışa sunacak. Ayrıyeten stoklar tükendiğinde de üretime bir süreliğine devam etmeyecek yüksek ölçüde üretim yapmayacak. Şirketin çip krizinden etkilendiği ve bu niçinle Tab S8 Ultra’yı geri plana attığı zannediliyor fakat durum biraz daha farklı.

Fotoğraf: Samsung Galaxy Tab S7

Argümanlara nazaran Samsung, Galaxy Tab S8 Ultra’nın ekran üretimiyle alakalı problemler yaşıyor. Bu problemlerin altında yatan temel faktör ise, aygıtta kullanılan panel fiyatının değerli olması. Yüksek üretim maliyeti ile sonuçlanan kelam konusu kasvet, tabletin satışlarının Samsung’un beklediği üzere olacağı konusunda tasa yaratıyor. Bu niçinle şirket birinci etapta aygıtı sonlu sayıda ülkeye getirecek.

Samsung üretim sürecindeki sıkıntıları çözemediği surece Galaxy Tab S8 Ultra stokları hudutlu sayıda olacak. Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağını çabucak hemen bilmiyoruz. Lakin çıksa bile isteseniz de aygıtı satın alamayabilirsiniz. Galaxy Tab S8 serisinin Şubat 2022’de Galaxy S22 ailesiyle birlikte tanıtılacağı varsayımlar içinde. Fan Edition serisinin yeni üyesi Galaxy S21 FE’nin ise Ocak ayında satışa çıkacağı konuşuluyor.