Sağlık mesleklerinin geleceği – eğitimi yeniden düzenleyin

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Bu önemli bir adım çünkü sağlık meslek mensupları sorumlu faaliyetler yürütüyor ve Almanya’da sağlık hizmetlerine önemli bir katkı sağlıyor. Hastalar için yüksek kaliteli bakım ancak iyi eğitimli uzmanlarla garanti edilebilir.

Özünde, her şey meslek yasalarının modernizasyonu ile ilgilidir. Ana başlıklar ayrıca okul ücretlerinin kaldırılması, bir eğitim ödeneğinin getirilmesi, eğitim için tek tip kalite standartlarının oluşturulması, akademizasyon sorunları ve finansman sorunlarıdır. Buna toplam on sağlık mesleği dahildir.

Sağlık meslekleri için genel konseptin temel taşları, gerekli yasal değişikliklerin temelini oluşturur ve sağlık mesleklerinde eğitime ilişkin temel reformların başlangıç noktasını oluşturur.

“Sağlık meslekleri için genel konsept”in temel taşları, federal yasa tarafından düzenlenen aşağıdaki on mesleğin eğitimini içerir:

• diyetisyen ve diyetisyen,

• mesleki terapist,

• konuşma terapisti,

• masöz ve medikal hamam görevlisi ile masör ve medikal hamam görevlisi,

• Fonksiyonel teşhis için tıbbi-teknik asistan ve fonksiyonel teşhis için tıbbi-teknik asistan,

• Tıbbi-teknik laboratuvar asistanı ve tıbbi-teknik laboratuvar asistanı,

• Medikal-teknik radyoloji asistanı ve tıbbi-teknik radyoloji asistanı,

• ortoptist ve ortoptist,

• Fizyoterapist ve ayrıca Fizyoterapist

• ayak hastalıkları uzmanı.
Genel kavramla ilgili federal ve eyalet tartışmalarının çeşitli yönleri, farmasötik teknik asistanları ve anestezik teknik asistanlarının yanı sıra cerrahi teknik asistanlarının eğitimine ilişkin federal eyaletin istişarelerine paralel olarak yürütülen yasama projelerinde zaten dikkate alınmıştır. çalışma Grubu.