“Sağlık İklim Paktı”nın başlangıcı

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Bildirinin ana içeriğine gelince:

• Aktörler, deklarasyonda mutabakata varılan kaygıların ve hedeflerin daha ayrıntılı olarak belirleneceği konusunda hemfikir. Bu amaçla düzenli olarak deneyim alışverişi ve gelecek vaat eden konseptler olmalıdır.
  • Sağlık ve bakım tesisleri, anaokulları, okullar, şirketler ve belediyelerdeki sorumlular, bu yaşam ortamlarındaki çerçeve koşullarının sağlığı teşvik edici ve aynı zamanda iklim dostu olacak ve insanları duyarlı hale getirecek ve duyarlı davranmalarını sağlayacak şekilde tasarlanması konusunda desteklenmelidir. iklimi koruyan ve uyum sağlayan bir yol.
  • Aktörler, eylem seçeneklerini farklı tedarik alanlarında kullanmak ve gelecekte sürdürülebilirlik ve iklim koruma kriterlerini daha fazla dikkate almak istiyor. Bunlar arasında özellikle enerji tasarrufu, enerji yenileme, atıklardan kaçınma, sürdürülebilir tedarik, yenilenebilir enerji kullanımı ve kaynakların verimli kullanımı yer alıyor.
  • Bir diğer önemli konu ise bilimsel kanıt ve epidemiyolojik bilginin üretilmesi ve kullanılmasıdır. Sonuç olarak, ülkemizde şimdiye kadar nadir görülen bulaşıcı hastalıkların yayılması gibi yeni sağlık tehlikeleri daha hızlı fark edilebilir, iklim değişikliği ile sağlık arasındaki etkileşimlere ilişkin bilgiler günlük bakımda dikkate alınabilir ve bakıma entegre edilebilir. eğitim, ileri eğitim ve ileri eğitim teklifleri.
  • İklim değişikliğinin sağlık sonuçlarına ilişkin kamuoyu farkındalığı da bilgilendirme, eğitim ve iletişim yoluyla güçlendirilmelidir. Bu bağlamda örneğin bitki bazlı beslenmenin ve motorsuz hareketin sağlığa faydalarının daha da görünür hale getirilmesi gerekiyor.
“Sağlık İklim Paktı – sağlık sisteminde iklime uyum ve iklimin korunması için birlikte çalışmak” bildirgesinin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

“Sağlık için İklim Paktı” imzacısı şunlardır:

• ABDA – Alman Eczacılar Dernekleri Federal Birliği
  • Halk Sağlığı Akademisi
  • Alman Tabipler Birliği
  • Federal Sağlık Bakanlığı
  • Federal Dişhekimleri Birliği
  • Alman Hastane Topluluğu
  • Alman bölge derneği
  • Alman Hemşirelik Konseyi eV
  • Alman Kasabalar ve Belediyeler Birliği
  • Alman Şehir Günü
  • Federal Eyalet Sağlık Bakanları Konferansı (GMK)
  • Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Fonları Birliği
  • Sağlık Bakanları ve Senatörler Konferansı (GMK)
  • Özel Sağlık Sigortaları Derneği eV