Sağlık Bakanlığı aile dostu bir işverendir

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Federal Sağlık Bakanlığı, denetim prosedürünü Ağustos 2015’te üçüncü kez başarıyla geçti ve şu anda dört yıllık bir güvenlik aşamasında. Bu aşamada, aile dostu çalışma koşulları konsolide edilecek ve münferit noktalarda daha da geliştirilecektir. Örneğin, Federal Sağlık Bakanlığı, uzun vadeli çalışma hesaplarını uygulamaya koymayı ve mobil çalışmanın genişletilmiş olanakları konusunda yöneticileri eğitmeyi planlıyor.

Federal Sağlık Bakanlığı geçmişte aile dostu çalışma için önlemler almıştır. Örneğin, bakanlık çalışanları bir aile hizmetinin hizmetlerinden yararlanabilirler. Görevlerini yarı zamanlı ve uzaktan çalışarak tamamlayabilir ve çalışma süresi modellerinin esnek tasarım seçeneklerinden faydalanabilirler. Şu anda mobil çalışmaya ilişkin geçici bir model proje yürütülmektedir. Ek olarak, yönetim görevleri – mümkün olduğunda – yarı zamanlı veya tandem olarak gerçekleştirilebilir.

O iş ve aileyi denetlemekHertie Vakfı’nın girişimiyle geliştirilen, şirketlerde aile dostu insan kaynakları politikalarını teşvik eden bir yönetim aracıdır. berufundfamilie Service GmbH, 1999’dan beri aile dostu işverenler için sertifika vermektedir.