Robotik mide kanseri cerrahisi

celikci

New member
Robotik Mide Kanseri Ameliyatı Nedir?

Robotik mide kanseri ameliyatı, kapalım cerrahi sistemle yapılan bir ameliyattır. Robotik cerrahi kullanılarak mide kanserinin cerrahi olarak tedavi edilmesidir.

Robotik Mide Kanseri Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Robotik mide kanseri cerrahisi kanserli mide dokusunun yahut midenin tamamının cerrahi olarak çıkarıldığı ameliyattır. Hastaya yerleştirilen robotik enstürmanlar ile yapılır. Cerrah bu robotik enstürmanları 3 boyutlu imaj sağlayan konsoldan yöneterek ameliyatları gerçekleştirir.

Robotik Mide Kanseri Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Tüm kapalı ameliyatlarda olduğu üzere robotik cerrahi ameliyatta da daha küçük kesiden ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat daha sonrası daha az ağrı ve daha küçük yaralar olur. Yara iyileşimi daha süratli olabilir. Dar alanlarda cerraha avantaj sağlayan bir sistemdir.

Robotik Mide Kanseri Ameliyat Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Robotik cerrahi ameliyatları robotik kolların fiyatının döviz cinsinden hesaplanması niçiniyle maliyeti yüksek olmaktadır. Burada fiyatı etkileyen bir öbür ögeyse kullanılacak robotik kol sayısıdır.

Öteki Hangi Mide Hastalıklarında Robotik Cerrahi Kullanılır?

Reflü cerrahisi robotik cerrahi ile başarılı ir biçimde gerçekleştirilebilir. bir daha âlâ seyirli stromal tümörleri de robotik cerrahi ile başarılı bir biçimde yapılabilir.