Randevu tarihini beğenmeyip hekimi darbetti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Randevu tarihini beğenmeyip hekimi darbetti Çocuğunun tırnak batması şikayetiyle bugün saat 16.00 sıralarında Edremit Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’ne gelen anne M.Ö., en erken randevunun ayın 18’inde olduğunu öğrenince durumun acil olduğunu söylemiş oldu, Dr. Hüseyin Kara ve sekreteriyle tartışmaya başladı.

Argümana bakılırsa, Genel Cerrah Op. Dr. Hüseyin Kara’ya kelamlı hakarette bulundu. Hastaniçin ayrılan M.Ö., durumu eşi A.Ö.’ye anlattı. Öfkelenen A.Ö., hastaneye gelerek, Dr. Hüseyin Kara’nın poliklinik yaptığı odanın kapısını tekmelemeye başladı. A.Ö., durumu anlatmaya çalışan Op. Dr. Hüseyin Kara’nın, ‘karınız’ demesine kızarak, “‘karınız’ diyemezsiniz, ‘eşiniz’ diyeceksiniz’” diyerek, tehditler savurup yumruk atmaya başladı. Hekim Kara’nın yüzünde darp izi oluştu. A.Ö. özel güvenlik bakılırsavlileri tarafınca hastaniçin çıkarıldı. Polis tarafınca gözaltına alınan A.Ö., sözü alınmak üzere polis merkezine gdolayıldü.

Darp raporu alan hekim Hüseyin Kara ise, A.Ö. ve M.Ö.’den şikayetçi olduğunu belirterek, yaşadığı dehşet anlarını şu sözlerle anlattı:

“Yanında olmayan çocuğu için tırnak batması şikayetiyle randevu istedi. Sekreterimiz bu ayın 18’ine randevu verdi. Bunu kabul etmedi, daha erkene istedi. Ben dedim ki, öbür verecek randevu yok. Üstelik randevu yok, hastanda yok. O denli olunca kelamlı hakaretlerde bulunmaya başladı. ‘Aklınız yerinizde yok mu?’ üzere laflar etmeye başladı. Ben de, ‘Bu koşullarda ben size randevu veremem. Siz öbür bir tabiple görüşün’ dedim. Kişi hakaret etmeye başladı. Gerisinden yarım saat daha sonra kocasıyla geldi. Biz hasta bakarken kapıyı tekmelediler. çabucak sonrasında hastanenin güvenlik grubu geldi. ‘Doktor beyefendi eşi geldi, yardımcı olalım. Efendi bir adama benziyor’ dediler. Bende ‘Çağırın’ dedim. Eşi ile konuşurken ‘Karınız’ dedim. ‘Karınız’ diyemezsiniz, ‘Eşiniz’ diyeceksiniz’ dedi. ‘Siz ne diyorsunuz?’ dedim. ‘Bak. Yarın gelir, seni indirim’ dedi ve gerisinden yumruk sallamaya başladı. Ortaya güvenlik bakılırsavlileri girdi” diye konuştu.

Sıhhat işçileri hücumlara karşı önlem alınmasını istedi

Edremit Devlet Hastanesi Poliklinik girişi önünde tabipler ve sıhhat çalışanları da saldırıyı kınadı. Sıhhat çalışanları ismine konuşma yapan Edremit Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Ayhan Ağaoğlu, “Bugün bir daha tüm Türkiye’de yaşanan ve seri haline gelmiş ve önüne bir türlü geçilemeyen bir akınla karşı karşıya kaldık. Genel Cerrahi Uzmanı hekim arkadaşımız Hüseyin Kara bir şahıs tarafınca ısrarla iki sefer darp ve kelamlı taarruza uğramıştır. Biz bu çalışma koşullarımızın düzeltilmesi için tekraren başvurmamıza karşın, tekraren söylememize karşın hiç bir düzenleme olmamıştır. Burada işler bize düşmüştür. Kendi kendimizi korumak durumu ile karşı karşıya kalacağız. Biz özveriyle çalışan, günde 70-80 civarında hasta bakan ve canını dişine takarak çalışan insanlarız. Biz sıhhat işçileriyiz. Bu emeklerimizin karşılığı bu olmaması lazım. Arkadaşlarımızın darp edilmesini istemiyoruz. Arkadaşlarımız özveri ile çalışmaktadırlar lakin her gün her gün darp, her gün hücum bizleri bu aşk ve bu şevkten uzaklaştırmaktadır. Biz doktor topluluğu olarak gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz” dedi.