Orta segmente kuvvetli rakip: Redmi Note 11T tanıtım tarihi aşikâr oldu!

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Orta segmente kuvvetli rakip: Redmi Note 11T tanıtım tarihi aşikâr oldu! Xiaomi’nin 2019’da bağımsız bir marka haline getirdiği Redmi, yeni eserleriyle kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket, bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü Note 11 serisinin devamı niteliğindeki Note 11T modellerini vitrine çıkaracak. Son olarak akıllı telefonların tanıtım tarihi muhakkak oldu.

Redmi Note 11T serisi tanıtım tarihi

Redmi, Çinli mikroblog sitesi Weibo’dan paylaştığı tanıtım posterleriyle Redmi Note 11T serisinin vitrine çıkacağı tarihi duyurdu. Buna nazaran aygıtlar, 24 Mayıs’ta Çin’de düzenlenecek bir etkinliktekullanıcıların beğenisine sunulacak.

Son ortaya çıkan bilgilere nazaran seride Redmi Note 11T, 11T Pro ve 11T Pro+ modelleri olacak. Öte yandan standart modelin özellik ve tasarım açısından geçtiğimiz yılın kasım ayında Hindistan’da tanıtılan Note 11T 5G ile bir teması olup olmayacağı da şimdilik bilinmiyor.

Paylaşılan görsellere baktığımızda Note 11T Pro+’ın MediaTek Dimensity 8100 işlemcisinden güç alacağını görüyoruz. 5 nm mimariye sahip yonga seti; dört 2.85 GHz ARM Cortex-A78 ve dört 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Mali-G610 MC6 grafik yongasına konut sahipliği yapıyor. Son olarak aygıtta LCD panel ve üçlü kamera heyetimi bizleri karşılıyor.

Redmi Note 11T teknik özellikleri – Hindistan –

İşlemciMediaTek Dimensity 810 5G
Ekran6,6 inç, 20:9 en-boy oranı, 1080 x 2400 Full HD+ çözünürlük, 90 Hz yenileme suratı
Depolama64 GB/128 GB
Bellek6 GB/8 GB RAM
Art kamera50 Megapiksel f/1.8 diyafram ve 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera
Ön kamera16 Megapiksel
Batarya5.000 mAh, 33W süratli şarj
BaşkaYan tarafa pozisyonlandırılmış parmak izi okuyucu, 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS, USB-C ilişki noktası ve stereo hoparlör
İşletim sistemiAndroid 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüzü