Oppo ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Oppo ekran altı kamera teknolojisini tanıttı Apple’ın 2017 yılında iPhone X ile attığı adım daha sonrasında telefon üreticileri tam ekran tecrübesi sunmak için ön kamerayı çentik ve ekran deliğine taşıdı. Fakat ekrandan parmak izi okuyucunun yaygınlaşması daha sonrasında bir adım daha ileri gitmek için ekran altı kamera teknolojisi üzerine yoğunlaşıldı. Bu teknolojiyi kullanan birinci telefonlar kısa müddet evvel piyasaya sürülürken, Oppo ekran altı kamera teknolojisi tanıtıldı.

Oppo, yeni yeni teknolojisinde daha fazla ışığın geçmesine müsaade vermek için ekranın kamerayı kaplayan kısmındaki piksel yoğunluğunu azaltan evvelki yaklaşımlarının tersine, OLED panelinin geri kalanıyla tıpkı ppi (piksel hassasiyeti) netliği korumak için daha küçük pikseller kullanma yoluna gitti.

Oppo ekran altı kamera teknolojisinden imajlar paylaştı

Oppo tarafınca paylaşılan sonuçlara bakılırsa kullanıcılar, günlük kullanım sırasında alan ile ekranın geri kalanı içinde neredeyse hiç bir görsel farkı tespit edemedi ve hayli daha sürükleyici bir görsel tecrübe yaşadı. Şirket ayrıyeten, beyaz art plan ve keskin metin niçiniyle evvelki ekran altı kameralar için en makus durum senaryosu olan bir e-okuyucu uygulaması çalıştıran prototip telefonunun imgesini paylaştı.

Şirket yaptığı yeniliklerin yanında, klâsik ekran kablolarını yenilikçi şeffaf kablolama gereçleriyle değiştirdi. Yeni gereçler kablo genişliğini yüzde 50 oranında azaltırken, daha düzgün imaj kalitesi sağlayan bir üretim süreci kullanıyor. Tüm u yeniliklerin yanı sıra gelişmiş güvenlik güvenilirlik ve kullanım ömrü ile birlikte ekran doğruluğu, renk ve parlaklık üzerinde gelişmiş denetim sağlayacak.

Oppo, ekran altı kameralar üzerinde uzunca bir müddetdir çalışmalar yürütüyordu. birinci vakit içinderda 2019 yılında MWC Şangay fuarında tanıtımı yapılan değişen teknolojinin, gerçek bir ticari strateji olarak karşımıza çıkması yakın bir tarih olarak gözüküyor. Oppo’nun geliştirdiği teknoloji hakkında paylaştığı notlar şöyle;

• Yenilikçi piksel geometrisi: Yeni tahlil, 400-PPI’lık bir manzara sağlamak için her pikselin boyutunu küçültürken piksel sayısını azaltmıyor.
  • Şeffaf kablolama ve yeni tasarım: OPPO, klâsik ekran kablolarını yenilikçi şeffaf kablolama gereciyle değiştirdi. Bu tahlil kablo genişliğini %50 azaltan epeyce hassas bir üretim süreciyle birleştiğinde daha pürüzsüz bir görsel tecrübe ve fazlaca daha güzel imaj kalitesi sunuyor.
  • Ekran doğruluğunun, renginin ve parlaklığının düzgünleştirilmiş denetimi: Kameranın üstündeki ekran alanında 2 pikseli (“1’e 2”) yönetmek için 1 piksel devresi kullanan mevcut dal standardının bilakis OPPO, her piksel devresi sadece 1 piksel (“1’e 1”) kullanan tescilli ekran teknolojisiyle yeni bir tahlil sundu. Bu tahlil, OPPO’nun hassas algoritmik geri kazanım teknolojisiyle birleştiğinde, renkte ve parlaklıkta yaklaşık yüzde 2’lik bir sapmayla tüm ekranın hassas bir biçimde denetim edilmesini sağlıyor. OPPO’nun yeni kuşak ekran altı kamera teknolojisi, e-kitap okumak, haberlere göz atmak yahut haritalarda gezinmek üzere kullanımlarda daha küçük yazıların gerçek görüntülenmesine, detayların ve renklerin daha yeterli gösterilmesine imkan tanıyarak sürükleyici bir tecrübe sunuyor.
  • Geliştirilmiş güvenilirlik ve kullanım ömrü: “1’e 1” piksel devresi ve özel optimizasyon algoritmasıyla OPPO’nun yeni kuşak ekran altı kamera tahlili, ekran altı kameraya denk gelen alanda imgenin telafisini sağlıyor ve ekranın ömrünü %50’ye kadar artırıyor.