Öğrencisini tekme ve yumruklarla dövdü: İsimli denetim sonucuyla özgür bırakıldı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Öğrencisini tekme ve yumruklarla dövdü: İsimli denetim sonucuyla özgür bırakıldı Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde, 14 Aralık günü, yaşanan olayda, öğretmen Ali İstek Y., ders sırasında 5. sınıf öğrencisi T.K.‘yı sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı.

Gürültüyü duyan öteki sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak gidip dayak yiyen öğrenci T.K.’yı meslektaşı Ali İstek Y.’nin elinden kurtardı. sonrasındasında öbür sınıftaki öğretmenler de çıkıp öğrenciyi alt kata indirdi. Şiddet anı ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Yaşanan olayın akabinde T.K., durumu babası Duran K.’ya anlattı. Duran K. da oğlunu evvel hastaneye gdolayıp sıhhat denetiminden geçirdi, akabinde da Cumhuriyet savcılığına giderek öğretmen Ali İstek Y. hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Oğlunun aldığı darbeler kararı 10 gün iş goremezlik raporu aldığını belirten Duran K., ”Başka bir öğrenci, öğretmen Ali İstek Y.’ye gidip, ‘T.K. size küfretti’ demiş. O da oğlumu sınıftan çıkarıp tekme tokat dövmüş. Hastaniçin 10 gün darp raporu aldık ve savcılığa öğretmen hakkında cürüm duyurusunda bulunduk. Bu nasıl bir öğretmen. Bu yaşlarındaki bir çocuğu öldüresiye dövmesi aile olarak bizleri derinden yaraladı” diye konuştu.

‘Öğretmen açığa alındı’

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, öğretmenin açığa alındığını belirterek, ”İlimiz Ortaköy İlçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda vazife yapan öğretmen Ali İstek Y.’nin öğrencimizi darp ettiği olay ile ilgili Valiliğimizce öğretmen derslerden el çektirilmiş olup, isimli ve idari soruşturma devam etmektedir” denildi.

‘Öğretmen isimli denetim sonucuyla hür bırakıldı ‘

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, öğretmen Ali İstek Y.’nin öğrencisine uyguladığı şiddetin akabinde gözaltına alındığını ve çıkarıldığı mahkemece isimli denetim sonucuyla hür bırakıldığını duyurdu. Öğretmen Ali İstek Y.’nin 1 gün gözaltında tutulduğu belirtilen açıklamada şöyleki denildi: ”14/12/2021 tarihinde Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldığı, kuşkulu öğretmenin gözaltına alındığı, bir gün gözaltı önlemleri uygulanan kuşkulu hakkında sevk üzerine Ortaköy Sulh Ceza Hakimliğince isimli denetim sonucu uygulanmıştır. Soruşturma süreci Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafınca titizlikle yürütülmektedir.”