niye Final Yaptığını Anlattı: Gülse Birsel’den yıllar daha sonra Gelen Avrupa Yakası İtirafı

kolluk

New member
2004-2009 yılları içinde seyirciyi ekran başına kitleyen efsane diziler ortasına girmeyi başaran Avrupa Yakası’nın hem oyuncusu tıpkı vakitte senaristi Gülse Birsel, konuk olduğu Candaş Tolga Işık’ın programında Avrupa Yakası ve Burhan Altıntop’la ilgili açıklamalar yaptı. Birsel, dizinin niye final yaptığını da anlattı.

Kaynak:

Bir periyoda damgasını vurmuş en harika sitcom dizisi Avrupa Yakası, gün geçtikçe daha da hayli özlediğimiz, yıllar geçse de her ayrıntısını hatırladığımız efsanelerden bir tanesi.

Gülse Birsel, Gazanfer Özcan, Levent Üzümcü, Şenay Gürler, Hale Caneroğlu, Yavuz Seçkin ve Cet Demirer’in hayat verdiği karakterleri severek izlemiştik. İhtimamla yaratılan bu karakterler kendilerine has özellikleriyle ömrümüze girmişti.

Çok sevsek de keyif alsak da ne yazık ki bu hoş insanlara 2009 yılına geldiğimizde 109. kısmıyla veda etmiştik. 2004 yılında başladığı serüveni 2009 yılında sona ermişti.

Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın konuğu olan Gülse Birsel, dizinini final yapmasıyla ilgili yıllar daha sonra açıklama yaptı.

Birsel, “Avrupa Yakası’nı biz bitirdik. Altıncı dönemde 190’ncı kısımda bitti. Ben dedim ki; ‘Artık Burhan Altıntop’a, Aslı’ya şuna buna yazabileceğim bir öykü kalmadı. Engin ve ben de fazlaca yorulmuştuk. Birinci oluyorduk, kanal ne diyeceğini şaşırdı. Israr ettiler fakat yapmak istediğimiz öbür işler vardı.” dedi.

‘Hatta Avrupa Yakası sonsuza kadar sürebilirdi ancak 190 kısmı şanlıyla şerefiyle…Belki devam etseydik eski hevesimiz olmayacaktı” sözlerini kullandı.

Ünlü senarist “Burhan Altıntop hiç aklından geçmedi mi farklı bir proje olarak?” sorusuna da “Yapılabilirdi, hayli da talep olduğunu biliyorsun, yapımcılardan, sinemacılardan ve kanallardan “Defalarca konuştuk da bunu Engin’le. Her seferinde şu noktaya geldik. Biz doyduk. Bizi artık heyecanlandırmıyor. O kadar fazlaca kıssa yazdım ki Burhan Altıntop’a” yanıtını verdi.