MasterChef’te Fatma Işık ve Heyet içinde Yaşanan ‘Kadın Yarışmacılar’ Diyalogu Gündem Oldu

kolluk

New member
TV8 ekranlarında yayınlanan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın heyet koltuğunda oturduğu MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Sevilen yarışmacı Onur’un veda ettiği kısma Fatma Parıltı ve heyet içinde yaşanan bayan yarışmacılar diyalogu damga vurdu.

Detaylar içeriğimizde;

Geçtiğimiz hafta tansiyonu yüksek tartışmalarla uğraşa başlayan MasterChef Türkiye’de dün eleme heyecanı yaşandı.

Kırmızı ve Mavi ekibin kıyası çabasının akabinde yarışa veda eden isim Onur oldu.

Onur, Burak, Fatma Işık, Ayaz, Görkem ve Metin’in potada olduğu MasterChef Türkiye’de de dün Fatma Ziya’nın açıklamaları gündem oldu.

2 hafta üst üste potada olan Fatma Işık, “Bunu kadro arkadaşlarım da söylemiş oldu herkes de söylüyor. Ben biraz hudutlu ve fevri bir beşerim. Bu yüzden geliyorum. Ancak sorun yok. Bugün potadan çıkacağım. Herkes dayanak veriyor.” dedi.

Geçen hafta potada 5 bayan yarışmacı ve 1 erkek yarışmacı olmasından rahatsız olan Fatma Ziya’ya Somer Sivrioğlu, “Geçen hafta ‘Fatmanur potada 5 bayan yarışmacı ve yalnızca 1 erkek yarışmacı var’ diye konuşmuştu. Ancak bu hafta da 5 erkek 1 bayan yarışmacımız var. Tam aksisi. Geçen hafta kimi sitemlerde bulunmuştun. “Kadın yarışmacıların üzerine oynanıyor” demiştin. Bugün baktığımızda yalnızca 1 tane bayan yarışmacımız burada. Hala bu görüşün devam ediyor mu?” tabirlerini kullandı.

Fatma Işık da Somer şefin kelamlarına “Şefim ben hala söylüyorum, ben kalırsam ve bu bu biçimde devam eder ise bir daha her hafta en az bir bayan potada olacak. Üstteki arkadaşlarımdan birini tabağı kusurlu olsaydı onlar potada olacaktı. Lakin ben onları hayli seviyorum, onlar da bana dayanak veriyor. Ben hala bayanlar elenmesin istiyorum.” kelamlarıyla cevap verdi.

Fatma Ziya’nın siteminin akabinde da diyaloga dahil olan Mehmet Şef, bayan yarışmacıların yemek yapamadıklarında eleme potasına gireceklerini belirtti.

Fatma Parıltı da “Şefim dışarıdaki profesyonel mutfaklarda da bu bu biçimde. Bayan olduğunda en çok asistan durumuna kadar yükseltiyorlar. Bayanlar yapamaz diye görüşüyor. Alışılmış ki bunu sizin için söylemiyorum lakin birçok şef bu biçimde düşünüyor ve bayanlar mutfakta epeyce fazla çalışamıyor. Ben buna sitem ediyorum açıkçası. Burada da bu bu biçimde. Sizin tarafınızdan değil lakin bir nebze bayanları bir tık geriye atıyorlar. 2 hafta ortasındaki analitiğe bakarsanız görürsünüz.” diyerek bayanların mutfaktaki durumuna değindi.